Specijalni predstavnik nemačke vlade za Zapadni Balkan Manuel Saracin izjavio je da Kina plasira investicije u Srbiju jer želi da ostvari svoje hegemonističke ambicije.
Saobraćajna policija u Beogradu isključila je u petak uveče iz saobraćaja maloletnika koji je vozio bez dozvole i pod dejstvom marihuane, saopšteno je iz MUP-a.
Branilac načelnika Odeljenja za borbu protiv narkotika Slobodana Milenkovića izjavio je da će njegova advokatska kancelarija pokrenuti pravne postupke pred domaćim i međunarodnim institucijama.
U Hrvatskoj je danas potvrđeno prisustvo antraksa (crnog prišta ili bedrenice), od kojeg je već uginulo više od 100 goveda, a šest osoba, od kojih je dvoje dece, su u bolnici.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela danas da se plasira u finale Lige nacija, pošto je u polufinalu u Ankari izgubila od Brazila sa 3:1, po setovima 25:14, 18:25, 24:26, 19:25.
Olimpijski komitet Kosova (OKK) saopštio je da je stonoteniserima Kosova onemogućeno da čestvuju na Evropskom prvenstvu (EP) u kategoriji do 21. godine, koje se održava u Beogradu.
Prema navodima iz novog izveštaja, tempo kojim kojim Microsoft objavljuje nove verzije Windowsa se usporava, ali tempo kojim Microsoft objavljuje nove Windows funkcije se pojačava.
Fudbalski klub Barselona i Bajern iz Minhena postigli su načelni dogovor o transferu napadača Roberta Levandovskog, preneli su danas brojni svetski mediji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da su prva dva dana konsultacija oko formiranja Vlade pokazala da postoji većina u parlamentu i da veruje da će Vlada voditi politiku u interesu države.