Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštiće danas oduke koje je doneo u vezi sa spornim zakonima o eksproprijaciji i rrendumu i narodnoj inicijativi, u skladu sa svojim ovlašćenjima.
Centar za socijalni rad započinje projekat izvršenja vaspitnih naloga maloletnika, sa Crvenim krstom, Gerontološkim centrom i Centrom za pružanje usluga socijalne zaštite Grada Zrenjanina.
Osnovni sud u Nišu predložio je da se glumcu Draganu Bjelogrliću, koji je optužen za nasilničko ponašanje zbog fizičkog napada na Predraga Antonijevića, sudi pred Prvim osnovnim sudom u Beogradu.
Čovek koji je u Nemačkoj ubio suprugu, troje dece i sebe ostavio je poruku u kojoj je naveo da će to uraditi jer se plaši da će im oduzeti decu, nakon što je otkriveno da je falsifikovao kovid potvrde
Kombinovanje prve doze AstraZeneke sa drugom dozom Moderne ili Novavaksa daje znatno veće doze neutrališućih antitela i T-ćelija u borbi protiv korona virusa.
Američki predsednik Džozef Bajden upozorio je danas ruskog kolegu Vladimira Putina da će Rusiji biti uvedene "oštre sankcije, uključujući i ekonomske" u slučaju "vojne eskalacije" u Ukrajini.
Zamenik predsednika Skupštine grada Čačka i istaknuti član SNS Aleksandar Maksimović izjavio je da postoji mnogo članova te stranke koji su spremni da automobilima ulete u masu i gaze protestante.
Profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Zoran R. Tomić izjavio je danas da je vlast prethodnih dana počinila tri protivpravnosti vezane za proteste građana, s mogućim ozbiljnim posledicama.
Roditelji bi trebalo da dobro obrate pažnju na nešto drugačije simptome ukoliko sumnjaju da je njihovo dete zaraženo omikron sojem, rekao je danas britanski doktor Dejvid Lojd.
Skupštinski Odbor za kulturu i informisanje utvrdio je danas listu od četiri kandidata za članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
U poslednja 24 sata preminulo je još 40 osoba od posledica koronavirusa u Srbiji, pa je ukupan broj žrtava 11.995, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja
Reditelj Janko Baljak saopštio je da podnosi ostavku na sva mesta u telima gde je angažovan kao profesor FDU, jer je Vučićeva savetnica Suzana Vasiljević imenovana za članicu Upravnog odbora FDU.
Nemački sud je osudio 67-godišnjeg električara na 8,5 godina zatvora zbog kastracije nekoliko muškaraca na njihov zahtev, javila je danas agencija DPA.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je prošle subote u celoj zemlji protiv zakona o eksproprijaciji i referendumu protestovalo ukupno 31.000 ljudi i da smatra da je to velika brojka.
A 11 - Inicijativa za ekonomska i socijalna prava podnela je dve krivične prijave i još podnesaka zbog situacije u kojoj su vijetnamski radnici u Zrenjaninu.