Novosadski informativni portal 021

Sport - Košarka

Superliga 2011. od 1. marta

Na sastanku u sedištu Košarkaškog saveza Srbije, čelnici naše košarke podržali su odluku UO da Superliga naredne sezone startuje 1. marta 2011. godine.

Novosađani favoriti u Kragujevcu

U 23. kolu Košarkaške lige Srbije Vojvodina danas gostuje u Kragujevcu ekipi Radničkog koja je poslednja na tabeli.

I Marusi pao u Pioniru

Košarkaši Partizana zabeležili su i treću pobedu u TOP 16 fazi Evrolige pošto su sinoć u Beogradu savladai Marusi sa 79:76.

Večeras Partizan - Marusi

Košarkaši Partizana u nastavku Top 16 faze Evrolige večeras dočekuju atinski Marusi, koji im je naneo prvi poraz u ovoj fazi elitnog evropskog takmičenja.

Zvezda izgubila od Turk Telekoma

Košarkaši Crvene zvezde zakomplikovali su svoj položaj pošto su u utakmici 4. kola L grupe Evrokupa u Beogradu poraženi od Turk Telekoma sa 76:78.

Partizan odbranio trofej u kupu

Košarkaši Partizana osvojili su svoj prvi trofej u ovoj sezoni pošto su u finalu Kupa Radivoja Koraća savladali FMP sa 72:62.

NBA: Pobeda Nju Orleansa

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Nju Orleans je jutros na svom terenu savladao Indijanu sa 107:101, uz 17 poena Predraga Stojakovića.

Vojvodina bolja od Sloge

Košarkaši Vojvodine savladali su ekipu kraljevačke Sloge sa 88:75 u meču 22. kola Košarkaške lige Srbije. Najbolji u timu Novosađana bio je Nenad Tomašević sa 19 poena i 3 asistencije, Ivan Mičeta ubacio je 15, a Martinić i Kovačević dali su po 12 poena.

Polufinale kupa: Partizan - Hemofarm

U polufinalu Kupa Radivoja Koraća koji se igra u Nišu sastaće se Partizan – Hemofarm i FMP – Radnički Kragujevac. U reprizi prošlogodišnjeg finala domaćeg kupa prvi će na teren "crno-beli" i Vrščani u subotu od 18 časova, a drugi polufinalni duel između tima iz Železnika i Kragujevčana na programu je od 20.30.

Partizan i Hemofarm u polufinalu

Košarkaši Partizana savladali su Radnički basket sa 75:57 i očekivano ostvarili plasman u polufinale Kupa Radivoja Koraća, dok je isto pošlo za rukom i košarkašima Hemofarma koji su opravdali ulogu favorita u duelu sa ekipom Metalca pobedom od 41 poena razlike – 80:39. Ove dve ekipe će se sastati u borbi za finale, u subotu od 18 časova. Večeras se sastaju drugi četvrtfinalni parovi, Radnički – OKK Beograd i Crvena zvezda – FMP. Finale je na programu u nedelju.