Novosadski informativni portal 021

Sport - Košarka

Partizan pobedio Makabi

Košarkaši Partizana napravili su pravi podvig, pobedom protiv Makabija rezultatom 85:77, u prvoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige.

Atlanta kroz produžetke do plej ofa

Košarkaši Atlante pobedili su u noći između nedelje i ponedeljka, posle produžetka, San Antonio sa 119:114 i izborili plasman u plej of NBA lige.

Finale NLB u Vršcu

Finalni turnir NLB lige biće održan u Vršcu od 22. do 24. aprila, odlučili su čelnici regionalnog takmičenja neposredno po završetku utakmica poslednjeg kola.

Lebron Džejms "oteo" rekord Brajantu

Na utakmici protiv Čikaga, koju je njegov Klivlend jutros dobio sa 92:85, Lebron Džejms je postao najmlađi igrač u istoriji NBA lige sa više od 15.000 postignutih koševa.

Sjajni Miličić umalo zaustavio Lejkerse

Sa 16 koševa, 12 skokova i tri asistencije za 29 minuta, Darko Miličić je bio jedan od najistaknutijih pojedinaca Minesote na gostovanju u Stejpls Centru, ali je Minesota, ipak, izgubila od Lejkersa sa 104:96.

Kraj sezone za košarkaše Novog Sada

Upravni odbor Košarkaškog saveza Srbije (KSS) odlučio je da komesaru Košarkaške lige Srbije (KLS) Tihomiru Bubalu predloži da "Novi Sad" ne igra utakmice dva poslednja kola.

Poraz Vojvodine za kraj

Košarkaši Vojvodine izgubili su od Proletera u Novom Sadu sa 67:61, u poslednjem 26. kolu Košarkaške lige Srbije (KLS).

Orlandu pripao derbi Floride

Košarkaši Orlando Medžika pobedili su u NBA ligi, posle produžetka, domaći Majami Hit sa 108:102.

Boško Đokić novi trener FMP-a

Košarkaški klub FMP Železnik saopštio je danas da je za novog trenera imenovao Boška Đokića, koji će na toj funkciji zameniti Vlada Đurovića.

Krstić i Miličić solidni

U nastavku NBA lige jutros je odigrano 11 utakmica, a domaćini su, što je kuriozitet, ostvarili stopostotan učinak.

Miličić akter meča sa 266 poena

Košarkaši Klivlenda pobedili su Detroit sa 113:101, a najzaslužniji za trijumf Kavalirsa bio je Lebron Džejms sa četvrtim tripl dabl učinkom u sezoni.

Hemofarm bolji od Zvezde

Košarkaši Hemofarma pobedili su u Vršcu ekipu Crvene zvezde sa 76:70 (20:19, 16:17, 16:11,24:25) u utakmici 24. kola Jadranske lige.

Krstić i Miličić blistali

U nastavku NBA lige Oklahoma je jutros savladala Nju Džersi sa 104:102, uz deset poena i osam uhvaćenih lopti Nenada Krstića.

Vojvodina gostuje u Pančevu

U pretposlednjem kolu domaćeg prvenstva, košarkaši Vojvodine gostuju u Pančevu ekipi Tamiša.

Danilović: Sa Makabijem u Areni

Predsednik košarkaškog kluba Partizan Predrag Danilović rekao je da će četvrtfinalne utakmice u Evroligi crno-beli protiv Makabija igrati u Beogradskoj areni.

Vujošević: Ponosan sam na igrače

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević izjavio je da je ponosan što je njegov tim, koji je znatno promenio sastav u odnosu na prošlu godinu, jedini ove sezone pobedio Barselonu.