Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti saopštio je da Crveni krst Medveđa nije obrađivao podatke o ličnosti na način na koji obezbeđuje odgovarajuću zaštitu od neovlašćene ili nezakonite obrade, usled čega je 5. septembra neovlašćeno lice pristupilo tim podacima sadržanim u predmetnim evidencijama, načinilo snimak podataka i objavilo ih na Instagramu.
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je rešenje Višeg suda o određivanju pritvora IT stručnjaku iz fabrike "Кrušik" Aleksandru Obradoviću, koji je navodno bio novinarski izvor za objavljivanje informacije o poslovima sa izvozom oružja, a koji se dovode u vezu sa ocem ministra policije Nebojše Stefanovića, preneo je Insajder.
Centar za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA) saopštio je danas da će podneti još jednu krivičnu prijavu, zbog sumnje na zloupotrebu javnih resursa u političke svrhe tokom lokalnih izbora u Lučanima krajem 2018. godine.
Gradsko veće je predložilo Skupštini grada da se promeni program rada Uprave za građevinsko zemljište i investicije, kako bi se povećala sredstva za plaćanja sudskih kazni, a istovremeno odustane od pojedinih investicija.
Mnogi uzbunjivači u Srbiji prijavljivanje nezakonitosti platili su gubitkom posla, zatvorskim kaznama ili zdravstvenim problemima, kažu stručnjaci i oni koji su se u ovu borbu upustili.
Policajci u Velikom Gradištu uhapsili su I. B. (47) iz Kostolca i B. Nj. (34) iz Požarevca, zbog sumnje na dve teške krađe i to na "naročito drzak ili opasan način".
Kuvanje je ponovo postalo aktuelno, a nova studija ukazuje na to da upravo pripremanje hrane kod kuće štiti od toksičnog jedinjenja fluora poznatog kao per-i polifluoroalkilne supstance (PFAS), koga povezuju sa reproduktivnim problemima, imunitetom i kancerom.
Zbog prebijanja studenta Dejana Bagarića u Kampusu Univerziteta u Novom Sadu ovog juna dvojica muškaraca dobili su uslovne kazne, pošto su sa tužilaštvom sklopili sporazum o priznanju krivice.