Globalno tržište pametnih telefona zabeležilo je u 2018. prvi godišnji pad ikada, izveštava CNN dodajući da su dva najveća igrača u toj industriji, Epl i Samsung, pretrpela snažne udarce.
Na adresu Zvorničko-tuzlanske eparhije stiglo je pismo anonimnog donatora koji želi svoje bogatstvo da podeli porodicama koje imaju troje i više dece i koji bi svako novorođeno dete darovao sa 2.000 KM, što iznosi oko 1.000 evra.
Na novoj listi lekova koju je formirao Republički fond za zdravstveno osiguranje naći će se 61 novi lek, kaže direktorka Fonda Sanja Radojević Škodrić.
Liga socijaldemokrata Vojvodine zatražila je od predstavnika vlasti Srbije da, prilikom predstojeće posete predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina, pokrenu pitanje revizije međudržavnog sporazuma kojim je Srbija ruskom partneru prodala Naftnu industriju Srbija (NIS) i pitaju šta je naša zemlja dobila od tog sporazuma.
Indijski ginekolozi uspešno su za Ginisovu knjigu rekorda oblikovali najdužu liniju slažući higijenske uloške u obliku materice u svrhu promovisanja menstrualne higijene među mladima, piše list "The Hindu" u digitalnom izdanju.
Šaljemo mejlove, kupujemo preko interneta, naručujemo hranu, odeću, koristimo GPS, lajkujemo na Fejsbuku. Svesno ili nesvesno, u svakom slučaju, svuda "sejemo" naše podatke.
Do 2030. godine sedam od deset najvećih svetskih ekonomskih sila biće tržišta u nastajanju, navodi se u najnovijem izveštaju londonske multinacionalne bankarske i finansijske firme "Standard Chartered".
Iako su u toku praznika povećane potrebe za krvlju, u Zavodu za tranfuziju krvi Vojvodine poručuju da su trenutno zalihe stabilne, a B krvne grupe velike, pa se svi dobrovoljni davaoci te krvne grupe mole da svoj dolazak u Zavod odlože na nekoliko dana.
Snežne padavine paralisale su prethodnih dana pojedine delove Evrope, a sneg i dalje zadaje velike probleme građanima Nemačke, Austrije, Švedske i Švajcarske.
Srbija je na 35. mestu od ukupno 45 zemalja Evrope i centralne Azije po Barometru slobode za 2018. koji rangira zemlje po stepenu političkih i ekonomskih sloboda i vladavine prava.
Udruženje bankarskih klijenata Efektiva predložilo je u otvorenom pismu premijerki Srbije Ani Brnabić i predsedniku Aleksandru Vučiću da se reše problemi "koji onemogućavaju normalan život građana", kao što je kredit u švajcarskim francima "koji opterećuje 20.000 porodica u Srbiji".
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture prati situaciju na Dunavu, Savi i Tisi i trenutno nema razloga za obustavu plovidbe, izjavio je pomoćnik ministra za vodni saobraćaj Veljko Kovačević.