Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić, koju je Predsedništvo Srpske napredne stranke danas kandidovalo za predsednicu Skupštine Srbije, istakla je da će nova funkcija za nju biti veliki izazov.
Na graničnom prelazu Preševo carinski službenici su zaplenili više od 42 kilograma sintetičke droge skrivene u rezervoaru jednog kamiona, saopštila je Uprava carina.
Mađarska je poslala još 33 policajca na granicu Srbije i Severne Makedonije u sklopu borbe protiv ilegalnih migracija, objavljeno je na sajtu mađarske policije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da će biti promena što se tiče funkcionera Srpske napredne stranke (SNS), ali da je njegovo samo da ukaže na "loše" ponašanje.
Kosovska policija je tokom redovnih aktivnosti pronašla u blizini manastira Banjska pet zolja, izjavio je v.d. direktora Regionalne policije Kosova za sever Veton Eljšani.
Carinski službenici su na graničnom prelazu Kelebija, u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj krijumčarenja velike količine kozmetike, čija je vrednost procenjena na više od 11.000 evra.
Zbog potkožne izrasline koju mu je lekar uklonio bez provere nalaza, nakon čega su, usled komplikacija pacijentu kasnije odstranjeni prsti i cela desna šaka, on je na sudu dobio bolnicu u Prokuplju.
Srpska napredna stranka krši preporuku ODIHR-a o zabrani funkcionerske kampanje jer pod stranačkim obeležjima organizuje tribinu na kojoj govore direktori preduzeća.
Savetnici predsednika i potpredsednika Vlade Srbije i ministara, kao i šefovi kabineta, koji većinski nisu poznati javnosti, u zakonodavstvu Srbije nisu prepoznati kao javni funkcioneri.
Požar na poslednjem, osmom spratu višespratnice u naselju Ljubić kej u Čačku, izazvala je korisnica socijalnog stana kada je zapalila sveću za uginulog psa, a potom napustila stan.
Policija u Raški ni nakon više od tri meseca nije rasvetlila napad na građanskog aktivistu i člana pokreta "Kreni-promeni" Veljka Rakovića, koji je danas napustio Srbiju.
Nadzor Poverenika za zaštitu podataka o ličnosti pokazao je da načelik PU Beograd Veselin Milić nije prekršio Zakon i Ustav kada je pokazao spisak dece iz "Ribnikara".
Penzije i ostala prava ostvarena u Srbiji isplaćuju se u 28 zemalja sveta, ne računajući bivše jugoslovenske republike, objavio je Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje.