Novosadski informativni portal 021

Sport - Tenis

Gem za istoriju

Endi Marej i Igor Kunjicin odigrali su neverovatan gem u meču 2. kola u Dubaiju. Maraton je gledan u drugom gemu meča, trajao je 24 minuta i 30 sekundi, a posle 14 izjednačenja i 9 brejk lopti Škot je uspeo da slomi rivala za očigledno jako bitnih – 2:0.

Tipsarević u 2. kolu Dubaija

Janko Tipsarević plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Dubaiju pošto je danas savladao Italijana Andreasa Sepija sa 2:0, po setovima 7:6 i 7:5.

Danas Tipsarević i dva dubla

Srpski teniser Janko Tipsarević startovaće na ATP turniru 500 u Dubaiju danas protiv Italijana Andreasa Sepija.

Đoković u drugom kolu na Troickog

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo ATP 500 turnira u Dubaiju, čiji je nagradni fond 1,6 miliona dolara, pošto je posle 97 minuta igre savladao Španca Giljerma Garsiju-Lopeza sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Ivanovićeva pokušava sa novim trenerom

Srpska teniserka Ana Ivanović angažovala je teniskog trenera Hajnca Guntarda koji je svojevremeno radio sa najboljom teniserkom sveta Štefi Graf, objavljeno je na sajtu naše igračice.

Teniseri zadržali pozicije

Srpski teniseri su uglavnom zadržali svoje pozicije na ATP i WTA rang listama. Mesta su menjali samo Janko Tipsarević i Ilija Bozoljac posle učešća na Gemaks openu.

Đoković i Troicki startuju u Dubaiju

U Dubaiju danas počinje turnir na kojem će Novak Đoković biti prvi nosilac nakon što je Rodžer Federer odustao zbog infekcije disajnih organa.

Šarapova najbolja u Memfisu

Ruska teniserka Marija Šarapova osvojila je turnir u Memfisu, pošto je u finalu savladala Šveđanku Sofiju Arvidson sa 2:0, po setovima 6:2, 6:1.

Mekinro napravio spisak bez Rodika i Blejka

Selektor teniske reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država Patrik Mekinro odredio je spisak tenisera koji će igrati u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa protiv selekcije Srbije u Beogradu.