Vozač Ferarija Šarl Lekler startovaće sa prve pozicije u predstojećoj trci Formule 1 za Veliku nagradu Italije u Monci, pošto je bio najbrži u današnjim kvalifikacijama.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je danas da povlači snage iz dve oblasti u ukrajinskom regionu Harkov gde je ukrajinska kontraofanziva napravila značajan napredak u protekloj nedelji.
Reprezentativci Srbije u basketu 3x3 pobedom su startovali na Evropskom prvenstvu u Gracu, na kom brane titulu šampiona, pošto su danas savladali Sloveniju sa 21:14 u prvoj utakmici A grupe.
Košarkaška reprezentacija Slovenije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u Berlinu pobedila selekciju Belgije sa 88:72 (24:19, 20:22, 19:19, 25:12).
Biro za društvena istraživanja (BIRODI) ocenio je da je Savet REM "dodatno urušio svoj integritet" odlukom po kojoj predsednica REM Olivera Zekić nije prekršila Kodeks članova tog tela.
Obveznici naknade za odvodnjavanje na području Vojvodine sa pristiglim rešenjima dobili su da plate i kamatu na neizmirene rate ove obaveze a do svega je došlo neažurnim slanjem obaveštenja.
Apple je saopštio da će uložiti žalbu na brazilsku uredbu kojom se zabranjuje prodaja iPhone modela bez punjača baterija i koja tvrdi da ova kompanija potrošačima pruža nekompletan proizvod.
Košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u Berlinu posle produžetka pobedila Tursku sa 87:86 (18:11, 25:24, 6:22, 28:20, 10:9).
Organizator Evroprajda Goran Miletić istakao je da je Aleksandar Vučić govorio da niko ne treba da se odriče članova porodice i ljudi u svom okruženju samo zbog drugačije seksualne orijentacije.
Do kraja septembra očekuje se uvođenje zajedničkog sistema elektronske naplate putarine pod nazivom "Otvoreni Balkan", koji će doneti izmene vozačima na putu.
Savez komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) pozvao je danas nadležne da televiziji Pink uvedu "taksu na kič i šund" zbog emitovanja rijaliti programa Zadruga.
Predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić izjavio je da očekuje da će sednica parlamenta o Kosovu i Metohiji, zakazana za utorak, 13. septembar, trajati dva dana.