Koordinator Konzorcijuma "Logistika BiH" Marko Ivanović izjavio je danas da prevoznici prilikom protesta planiranih za ponedeljak, 23. marta, neće dozvoljavati prolazak cisterni sa gorivom preko granice.
Transparentnost Srbija (TS) podnela je Agenciji za sprečavanje korupcije prijave za 69 prekršaja u vezi sa izborima koji se 29. marta održavaju u 10 gradova, opština i gradskih opština.
Studentske proteste u Srbiji podržava 36,5 odsto građana, prema rezultatima istraživanja Centra za evropske politike (CEP), koje je pokazalo da je studentski pokret po političkoj snazi iza vladajućih partija.
Uprava policije Crne Gore nije dozvolila Udruženju prevoznika novi protest kojim su nameravali da blokiraju granične prelaze Dračenovac i Kula od 23. marta do 23. aprila.
Subotička policija podnela je Osnovnom javnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv zaposlenog u "Zoološkom vrtu Palić" zbog sumnje da je ubijao i zlostavljao životinje.
Francuska Ratna mornarica presrela je i ukrcala se na tanker u Sredozemnom moru za koji predsednik Emanuel Makron tvrdi da je povezan sa ruskom flotom koja ilegalno prevozi naftu kršeći sankcije uvedene Moskvi.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je da će Evropska unija pronaći način da Ukrajini isplati obećanih 90 milijardi evra kredita uprkos protivljenju Mađarske.
"Vučić je pripretio cenom dizela od 250 dinara. Sada očekujemo akciju spasavanja koja će dodatno potvrditi njegove paranormalne moći", saopštavaju iz stranke Srbija centar (SRCE).
Studenti u blokadi saopštili su da je Uprava kriminalističke policije privela četvoro njihovih kolega, pretresla ih i zaplenila dva miliona dinara donacija namenjenih aktivnostima uoči lokalnih izbora.
Mađarske organizacije za ljudska prava izrazile su zabrinutost zbog imenovanja bivše prevoditeljke Vladimira Putina na važnu funkciju u međunarodnoj misiji za posmatranje izbora.