Skinuto ograničenje cene jestivog ulja

Novom uredbom koju je usvojila Vlada Srbije cena jestivog suncokretovog ulja više nije ograničena, piše N1.
Skinuto ograničenje cene jestivog ulja
Foto: Pixabay
Maksimalna maloprodajna cena jestivog suncokretovog ulja u pakovanju od jednog litra bila je ograničena na 219,99 dinara.

Cena su novom uredbom ograničene samo za dve vrste brašna, i to u naredna tri meseca.

Kilogram glatkog brašna tip T-400 i prema novoj uredbi koštaće maksimalno 84,7 dinara, dok će kilogram brašna tip T-500 u prodavnicama i dalje biti najviše 78,65 dinara.
 
Vlada Srbije je na jučerašnjoj sednici produžila i trajanje uredbe o ograničenju cena dve vrste goriva, evrodizela i benzina evro premijum BMB, do kraja juna.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Milana

    26.05.2023 16:32
    Ogavno
    Vlast je baš na vreme reagovala. Poslednjih nedelja ulje u marketima i po 170 dinara!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

BDP Srbije veći dva odsto

Realni rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) Srbije u periodu od januara do septembra 2025. međugodišnje je uvećan za oko dva odsto, a najveću zaslugu za to ima rast industrijske proizvodnje.

Banka broj 1 za oročenu deviznu štednju

AikBank, najveća domaća privatna banka u Srbiji, još jednom opravdava svoju reputaciju banke broj jedan za oročenu deviznu štednju građana i u Nedelji štednje.

Arktička ruta: Kraći put od Kine do Evrope

Brod "Istanbulbridge" u vlasništvu nacionalne kineske kompanije za pomorski saobraćaj ostaće zabeležen kao prvi brod koji je iz kineskih voda do Evrope doplovio koristeći se plovnom rutom kroz Arktik.