Privredna komora: Trgovci sa ministrima postigli dogovor o ograničavanju marži

U Privrednoj komori Srbije danas je, povodom donošenja uredbe o ograničavanju trgovačkih marži, održan drugi sastanak predstavnika 26 trgovinskih lanaca sa ministrima finansija i trgovine.
Privredna komora: Trgovci sa ministrima postigli dogovor o ograničavanju marži
Foto: 021.rs
Obrad Popović, predsednik Grupacije trgovaca prehrambenim proizvodima na veliko i malo PKS, rekao je da su na sastanku izneti predlozi radi što efikasnije primene uredbe o ograničavanju marži, koju Vlada Srbije treba sutra da usvoji.
Prema njegovim rečima, sastanak je bio težak, ali konstruktivan, a Vlada je izašla u susret pojedinim konkretnim predlozima trgovaca. 
Ministar finansija Siniša Mali potvrdio je da će Vlada Srbije sutra doneti uredbu o ograničavanju trgovačkih marži i da se od ponedeljka, 1. septembra, na rafovima maloprodajnih lanaca u Srbiji očekuje najmanje 3.000 proizvoda sa sniženim cenama.
Кako je precizirao, u većim trgovinskim lancima broj proizvoda sa sniženom cenom biće znatno veći – čak i do 20.000.
 
Ministarka trgovine Jagoda Lazarević rekla je i da sa predstavnicima trgovinskih lanaca predstoji zajednički rad na izradi više zakona u oblasti trgovine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Jevrem

    28.08.2025 06:59
    Kilo u pokila
    Ocekujem losiji kvalitet I smanjene kolicine u pakovanjima.
  • Petar

    28.08.2025 06:39
    Replika
    @ZZTOP baš si pametan kao pčelica Maja.
  • Бујмирац

    28.08.2025 01:12
    Мита
    Ха ха ха ми

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Bogatiji nego ikad: Kako Tramp zarađuje iz Bele kuće

Američki predsednik Donald Tramp od početka svog drugog mandata uložio je ogroman novac u različite sektore. Kritičari mu zameraju da koristi svoj položaj – i to prilično otvoreno – kako bi uvećao lično bogatstvo.

Tramp udvostručio carine na uvoz iz Indije

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp udvostručio je danas carine na uvoz iz Indije, čime one sada iznose 50 odsto i time naneo ozbiljan udarac odnosima Vašingtona i Nju Delhija.