Kineska televizija je prikazala snimak izvlačenja prvog rudara, kome su bile vezane oči kako bi se zaštitio od svetlosti. On je odmah je prebačen u bolnicu na lečenje, a njegovo stanje je opisano kao "izuzetno slabo", preneo je BBC.
U eksploziji koja se dogodila 10. januara u rudniku zlata u provinciji Šangdong zarobljena su 22 rudara. Jedan radnik je umro.
Spasioci su prethodno uspeli da uspostave kontakt sa rudarima i dostave im hranu.
Okno je 350 metara ispod površine blokiralo 70 tona otpada koji se proteže još 100 metara, a spasioci procenjuju da će biti potrebne još dve nedelje da dođu do preostalih zarobljenih rudara i prebace ih na sigurno, dok nastavljaju da buše dodatne šahtove za komunikaciju, ventilaciju i eventualno evakuaciju.
Pojedini rudari su iscrpljeni jer su pod zemljom od 10. januara kada je eksplozija srušila ulazni tunel u rudnik zlata.
Uprava rudnika je u pritvoru zbog toga što je čekala više od 24 sata da prijavi nesreću, čiji uzrok još nije saopšten.
Pojačan nadzor je poboljšao bezbednost u kineskoj rudarskoj industriji, koja je godišnje oduzimala 5.000 života. Ipak, nesreće se i dalje dešavaju, a samo prošle godine je u dva slučaja poginulo 39 rudara.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Posao može da ima važnu ulogu u poboljšanju mentalnog zdravlja mladih ljudi, zbog čega je britanska vlada pokrenula program subvencionisanih radnih mesta za mlade koji su dugo bez posla.
Jedna osoba je ubijena, a još pet je ranjeno u pucnjavi na rejv žurci u severnom švajcarskom kantonu Argau rano jutros, saopštila je lokalna policija koja i dalje traga za osumnjičenim.
Predsednik SAD Donald Tramp objavio je snimak napravljen uz pomoć AI na kojem je prikazana vojska naoružanih kanadskih gusaka s frizurama poput Trampove koja patrolira obalama "Jezera Amerika".
Neobičan drveni spomenik koji je trebalo da obeleži 500. godišnjicu Mohačke bitke postao je predmet podsmeha u Mađarskoj nakon što su građani u njemu prepoznali "krilati falus".
Grupa umetnika i pisaca "Venice4Palestine" apelovala je da palestinska zastava bude istaknuta tokom predstojećeg Venecijanskog filmskog festivala, koji će biti održan od 2. do 12. septembra.
Predsednik Kolumbije Abelardo La Espriela ponovio je da planira izgradnju strogo čuvanih megazatvora, kao i da jedan brod kolumbijske mornarice prenameni za zatvor za vođe kriminalnih organizacija.
Nepalu su potrebne četiri do pet milijardi dolara za obnovu razorenog u bujičnim poplavama u sredu u himalajskom regionu Nepala i kineskog Tibeta, izjavio je danas ministar finansija Nepala Svarnim Vagle.
Olujni vetar i grad su danas naneli veliku štetu poljoprivredi i zgradama na severozapadu Bosne i Hercegovine (BiH) i u Potkozarju, preneli su banjalučki mediji.
Zbog malog aviona cesna, koji je u subotu ujutro ukraden na aerodromu u gradu Kaloča, a zatim poleteo prema nukleranoj elektrani Pakš, podignuto je mađarsko ratno vazduhoplovstvo.
Hrvatska kompanija Jadranski naftovod (JANAF) saopštila je danas da je dobila novu licencu američke Kancelarije za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAC).
Generalni sekretarijat Saveta Evropske unije (EU) predložio je povećanje budžeta za 2027. godinu za više od milion evra kako bi se obezbedili dodatni kapaciteti za pripremu mogućeg pristupanja Crne Gore EU.
U Sloveniji su se tokom prošle nedelje u javnosti otvorila pitanja vezana za položaj stranih državljana, pošto tamošnja vlada namerava da zaoštri socijalnu i migracionu politiku.
Zajednički sindikat francuskih vatrogasaca, koji okuplja devet reprezentativnih organizacija, najavio je štrajk od 8. septembra do 20. oktobra, prenela je BFM TV.
Referendum o nastavku pregovora o pristupanju Islanda Evropskoj uniji biće održan danas, a ankete pokazuju da bi ishod glasanja u toj zemlji sa skoro 400.000 stanovnika mogao biti veoma tesan.
Protivdiverzionim pregledima svih pet objekata u Banjaluci utvrđeno je da nema bezbednosnih pretnji nakon što je danas stigao mejl o postavljenim bombama sa tajmerima.
Brandenburg postaje sve suvlji. Istovremeno, industrijski projekti poput Tesle, Red Bula i planirane eksploatacije bakra troše velike količine vode. Postavlja se pitanje hoće li je u budućnosti biti dovoljno za privredu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar