Moguće poskupljenje zakupnine lokala u vlasništvu Grada, radi se istraživanje
Zakupci poslovnog prostora koji je u vlasništvu Grada Novog Sada mogli bi uskoro da se suoče sa većim kirijama.
Foto: 021.rs
Grad Novi Sad već je izabrao preduzetnika koji će izraditi studiju kojom se utvrđuje početna visina zakupnine zasnovane na istraživanju tržišta poslovnog prostora na teritoriji grada.
Ovaj posao od Gradske uprave za imovinu i imovinsko-pravne poslove dobio je preduzetnik Goran Kostić, odnosno Agencija za konsalting "Euro-consult NS".
Reč je o tenderu male vrednosti za koji će preduzetnik dobiti ukupno 200.000 dinara. Ugovor sa agencijom za konsalting sklopljen je bez objavljivanja javnog poziva.
Budući da je nabavka izuzeta od primene Zakona o javnim nabavkama, na samom Portalu javnih nabavki nije objavljeno više detalja, odnosno nema dokumentacije o tenderu. Objavljeno je samo "obaveštenje za dobrovoljnu transparentnost" u kom se navodi cena i izabrani ponuđač.
U obaveštenju se može videti da cena nije jedini kriterijum za izbor ponuđača, ali se ne može videti koji su drugi kriterijumi na osnovu kojih se odlučivalo.
Ono što se može zaključiti, na osnovu trenutne situacije na tržištu nekretnina, je da će zakup poslovnog prostora u vlasništvu Grada najverovatnije poskupeti.
U Beogradu je, na primer, 1. januara ove godine dignuta cena kirije za poslovne prostore za oko sedam odsto.
Inače, kako je kontrola Državne revizorske institucije ((DRI) objavljena 2019. godine pokazala, u Novom Sadu je pod zakupom više od 90 odsto poslovnog prostora u vlasništvu grada. Do sada je Grad od zakupnina prihodovao između 600 i 800 miliona dinara.
DRI je pronašla i neke probleme u načinu na koji je Novi Sad vodio evidenciju poslovnog prostora, a upućene su zamerke i na nedostatak adekvatnog planiranja. U zaključcima državni revizor spominje i da Novi Sad nije preduzeo "dovoljne aktivnosti na ostvarivanju većeg nivoa prihoda od davanja u zakup poslovnog prostora".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba
05.09.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Zbog rizika od epidemije: Dodatni termini za vakcinaciju novosadskih mališana MMR vakcinom
05.09.2026.•
0
Služba zdravstvene zaštite dece Doma zdravlja Novi Sad, danas i naredne subote, 5. i 12. septembra, organizuje dodatne termine za vakcinaciju MMR vakcinom.
Danas do 35 stepeni, uveče naoblačenje
05.09.2026.•
0
U Novom Sadu će danas biti pretežno sunčano i veoma toplo.
Radovi u Maksima Gorkog do sredine novembra: Izmena više trasa autobuskih linija
04.09.2026.•
1
Javno gradsko saobraćajno preduzeće "Novi Sad" najavilo je izmene više trasa autobusa zbog planiranih radova u Ulici Maksima Gorkog.
FTN uvodi master za nuklearnu energiju
04.09.2026.•
6
Fakultet tehničkih nauka priprema master program "Nuklearni energetski sistemi", čiji je početak planiran za školsku 2027/28. godinu.
FOTO, VIDEO Građani na Trgu slobode nakon otkazivanja Vučićevog skupa: "Mafija je kapitulirala"
04.09.2026.•
32
Novosađani su se okupili na Trgu slobode, gde su proslavili nedolazak Aleksandra Vučića na zakazan miting u centru grada.
"Radivoje P. Stojković je najveći opozicionar": Odgovor roditelja direktoru Jovine
04.09.2026.•
13
Roditelji učenika Jovine gimnazije i profesori kažu da je direktor Radivoje P. Stojković na konferenciji za medije izrekao niz neistina. Upućeno je i pismo Ujedinjenim nacijama zbog situacije u školi.
Dom zdravlja Novi Sad poziva roditelje u Školu za psihomotorni razvoj beba
04.09.2026.•
0
Dom zdravlja Novi Sad saopštava da su otvoreni novi termini za upis u školu za mesec septembar.
Humanitarni ponedeljak za Anđelu Kostić na Štrandu
04.09.2026.•
0
U ponedeljak, 07. septembra, akcija "Humanitarni ponedeljak" biće namenjena Anđeli Kostić.
Direktor o vraćanju zgrade Jovine gimnazije crkvi: "U čemu je problem?"
04.09.2026.•
63
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković po prvi put se osvrnuo na izjavu ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića o "vraćanju Jovine pod okrilje Srpske pravoslavne crkve".
U subotu oko 35 stepeni
04.09.2026.•
0
U Novom Sadu će u subotu biti pretežno sunčano i veoma toplo, a uveče je moguće prolazno umereno naoblačenje sa kratkotrajnom kišom.
Direktor Jovine optužuje sudije za udar na Ustav, tražiće nastavu na daljinu
04.09.2026.•
86
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković tvrdi da je odluka Osnovnog suda o vraćanju suspendovanih profesora na posao udar na Ustav Srbije, navodeći da škola traži izuzeće sudija iz postupka.
Patrijarh Pavle dobija spomenik u Sremskoj Kamenici
04.09.2026.•
14
Utvrđen je Predlog odluke o podizanju spomenika patrijarhu Pavlu u Sremskoj Kamenici.
Unija sindikata prosvetnih radnika traži inspekcijski nadzor u Jovinoj gimnaziji
04.09.2026.•
13
Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije (USPRS) traži hitan inspekcijski nadzor nad postupanje rukovodstva Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj".
Besplatni preventivni pregledi dece i omladine školskog uzrasta u subotu u ambulanti na Limanu
04.09.2026.•
4
Besplatni preventivni pregledi dece i omladine školskog uzrasta biće organizovani u subotu, 5. septembra, u ambulanti na Limanu.
LSV traži uklanjanje murala "Bulevar Ratka Mladića" na Limanu
04.09.2026.•
24
Liga socijaldemokrata Vojvodine zahteva od nadležnih organa da uklone mural "Bulevar Ratka Mladića" koji je oslikan na Limanu.
Zborovi građana danas organizuju skup na Trgu slobode
04.09.2026.•
25
Zborovi građana Novog Sada najavili su za danas, 4. septembar, skup na Trgu slobode.
Danas novi štrajk upozorenja instituta BioSens
04.09.2026.•
5
Sindikat zaposlenih u institutu BioSens organizovaće danas, 4. septembra, štrajk upozorenja zbog, kako navode, protivpravnog razrešavanja prof. dr Snežane Pajović sa funkcije vršioca dužnosti direktora instituta.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 26 beba
04.09.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 26 beba.
Preminuo prodavac magazina "Liceulice" iz centra Novog Sada
03.09.2026.•
23
Novosadski prodavac magazina "Liceulice" Vojislav Stanković preminuo je u 43. godini.
Komentari 13
Miki
Vujan
Vojvodjanin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar