Novi Sad prvi u Srbiji po prodaji garaža: Cena ide i do 122.000 evra
Potreba za garažnim mestom diže cene ove vrste nekretnina, pa je raspon cena u Novom Sadu od 1.000 do 122.000 evra koliko traži vlasnik 250 metara korisnog prostora za četvorotočkaše.
Foto: Pixabay
Novi Sad je kao opština prema prošlogodišnjim podacima Republičkog geodetskog zavoda prva opština, ne samo u Vojvodini, već i u Srbiji po broju prodatih garaža. Dostignuta cena nije prelazila 30.000 evra, piše Dnevnik.
Subotica je drugi vojvođanski grad po broju prodatih garaža u pokrajini, ali je daleko ispod Novog Sada. Najniža postignuta cena je 1.000. dok je najskuplja garaža ovde prodata za 10.800 evra.
Trenutno je u ostalim gradovima Vojvodine u ponudi po nekoliko garažnih prostora, a cena ne prelazi 20.000 evra.
Kolika je potreba za ovom vrstom prostora pokazuje i broj ponuđenih oglasa, a u Novom Sadu ih je 120. Svakako najskuplji prostor je onaj od 250 kvadrata, za koji vlasnik traži 122.000 evra.
U Srbiji obrt 210 miliona evra
U 2022. godini ukupno je na teritoriji Republike Srbije prometovano 17.926 garažnih prostora od čega je 13.002 garažnih mesta, 1.622 garažnih prostorija i 3.302 parking mesta van objekta.
Kada je reč o udelu u ukupnom broju kupoprodaja garažnih prostora, najveći udeo od 51 odsto je na teritoriji Grada Beograda. Vrednost tržišta garažnih prostora za 2022. godinu iznosi 210 miliona evra, od toga je 163 miliona evra vrednost tržišta u gradu Beogradu.
"Prodajem u centru Novog Sada garažni prostor preko puta Uspenske crkve koji može da se koristi i kao magacinski što i jeste trenutno. Zgrada je izuzetnog kvaliteta. Praktično ste samostalno vlasnik komplet garaznog prostora ispod zgrade. Sopstvena struja, ventilacija, grejanje, alarm, daljinska rolo vrata. Cena ukupno 122.000 evra, a dobijate 250 kvadrata prostora u strogom centru. Odličan za rentiranje, minimalni tekući troškovi. Uknjizeno i bez tereta, prodaje vlasnik", stoji u oglasu uz napomenu da je reč o šest parking mesta u Šafarikovoj ulici.
Nešto manji prostor na Salajci koji se prostire na 68 kvadrata u ponudi je za 113.000 evra, a zapravo je reč o tri garažna mesta, dok je blizu 80 kvadrata u Veterniku 51.500 evra. Oko 22.000 evra košta garažni prostor u Novom Sadu koji se priostire na 15 do 19 kvadrata.
Parking prostor u dvorištu zgrade takođe je u ponudi, pa je recimo 11 kvadrata na Vidovdanskom naselju u ponudi za 10.000 evra.
"Prodaje se parking mesto u dvorištu zgrade, mogućnost natkrivanja. Kapija na daljinski". navedeno je u oglasu.
Garaže se i izdaju, pa ju je moguće zakupiti za 1.200 dinara dnevno, ili 70 dinara po satu i to u užem centru grada. Potrebno je da kontaktirate vlasnika i rezervišete mesto.
Kada se posmatra čitava država, a prema podacima Republičkog geodetskog zavoda, najveći broj kupoprodaja je na području opština Novi Sad 2.871, potom ide Savski venac sa 1.895 prodatih, pa Novi Beograd 1.881, Zvezdara 1.206, Voždovac 1.076, i tako dalje.
Cene garažnih mesta na teritoriji Srbije kretale su se od minimalnih 300 evra u Obrenovcu do 58.400 evra na Savskom vencu, na lokaciji Beograd na vodi.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Donatorska akcija za pomoć studentima i njihovim medijima: (Po)vezivanje generacija
25.05.2026.•
0
Donatorska akcija "(Po)vezivanje generacija" namenjena za pomoć studentima, održaće se u utorak, 9. juna kod fontane u kampusu Univerziteta u Novom Sadu od 17 do 20 sati.
Izbori za mesne zajednice: Problem u "neusaglašenim statutima", a bili "neusaglašeni" već četiri puta do sad
25.05.2026.•
0
Skoro godinu dana nakon isteka zakonskog roka, izbori za mesne zajednice i dalje nisu raspisani, a zbog njihovog neraspisivanja, pokrenut je predistražni postupak protiv Dine Vučinić.
Otvaranje Sterijinog pozorja, izložbe i promocije: Evo šta vas ovog utorka očekuje u Novom Sadu
25.05.2026.•
0
Novosađani, stiže nam utorak, a sa njim i visoke temperature.
Novosađani u martu imali platu veću od 140.000 dinara, barem prema statistici
25.05.2026.•
41
Novosađani su u martu zarađivali 10.000 dinara više nego u februaru. Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna plata u Novom Sadu bila je 141.484 dinara.
O Mićinovoj poseti Kini: Sastanak sa zvaničnicima, poseta izložbe "Najbolje iz prijateljskih gradova"
25.05.2026.•
4
Tek nakon što je portal 021.rs objavio da se gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin nalazi u Kini, oglasio se i njegov kabinet sa detaljima Mićinove posete toj državi.
Autobus GSP-a učestvovao u lančanom sudaru u Novom Sadu, povređeno pet osoba
25.05.2026.•
12
Pet osoba je lakše povređeno u lančanom sudaru koji se dogodio jutros na Bulevaru patrijarha Pavla, u blizini Hitne pomoći.
Roditelji učenika traže smenu direktora Jovine gimnazije u roku od 48 sati
25.05.2026.•
22
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" zahtevaju od pokrajinskog sekretara za obrazovanje Roberta Otota da u narednih 48 sati smeni direktora škole Radivoja P. Stojkovića.
Gradonačelnik Mićin u Kini, razlog posete nepoznat
25.05.2026.•
28
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin boravi u Kini, ali razlog njegove posete za sada nije zvanično saopšten.
Mali Novosađani iz "Brainobrain" škole stigli do medalja i pehara na međunarodnim takmičenjima: Upis u toku
25.05.2026.•
0
Koncentracija, samopouzdanje, radne navike i veštine koje deca koriste i van učionice - upravo su to razlozi zbog kojih se sve više roditelja u Novom Sadu interesuje za Brainobrain program.
Slučaj Jovina: Roditelji zabrinuti za završetak školske godine, uprava kaže da ništa nije ugroženo
25.05.2026.•
10
Deo roditelja učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" smatra da je direktor ugrozio završetak školske godine i odbranu maturskih radova za učenike kojima su predavali profesori koji su sada suspendovani.
Studenti FTN-a osvojili treće mesto na Evropskom prvenstvu u robotici
25.05.2026.•
8
Studenti Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, okupljeni u timu "Memristor", osvojili su treće mesto na Evropskom prvenstvu u robotici "Eurobot 2026".
Pregled za posao ili vozačku traje duže nego što mislite - evo i zašto
25.05.2026.•
0
Pregledi medicine rada nisu samo administrativna obaveza, već procena radne sposobnosti zaposlenih, procena bezbednosti u saobraćaju, kao i pomoć u prevenciji, ranom otkrivanju i lečenju bolesti, uz očuvanje zdravlja.
VIDEO Naprednjaci opet kopiraju studente: Telima u Novom Sadu poručili "Ipak Srbija pobeđuje"
25.05.2026.•
36
Više stotina mladih, prema pisanju pojedinih režimskih medija, u nedelju, 24. maja, održalo je performans na novosadskom Keju tako što su telima ispisali poruku "Ipak Srbija pobeđuje".
Petoro profesora podnelo predlog protiv Patrika Drida zbog sumnje na neakademsko postupanje
25.05.2026.•
17
Petoro redovnih profesora Univerziteta u Novom Sadu podnelo je Etičkoj komisiji Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja predlog za pokretanje postupka utvrđivanja neakademskog ponašanja protiv prof. dr Patrika Drida.
Značajan rast u Zbiljićevim firmama od ulaska Mađara: Da li će promena vlasti uticati na planove?
25.05.2026.•
7
Sticanje većinskog udela od 60 odsto u srpskim firmama Energotehnika Južna Bačka i Elektromontaža Kraljevo, mađarska državna kompanija MVM označila je kao važan korak u širenju prisustva i portfolija MVM grupe u Srbiji.
"Humanitarni ponedeljak" na Štrandu za devetogodišnju Galinu Grnja
25.05.2026.•
0
Humanitarni ponedeljak na Štrandu danas će biti posvećen Galini Grnji
U Novom Sadu do 30 stepeni, biće i toplije
25.05.2026.•
0
Ponedeljak u Novom Sadu obeležiće temperatura do 31 stepena Celzijusa.
Vesti iz Betanije: Za vikend rođeno 20 beba
25.05.2026.•
0
Dvadeset beba rođeno je u novosadskom porodilištu Betanija tokom vikenda.
Licitacija za prodajna mesta i poslovne prostore na novosadskim pijacama u sredu u Tržnici
24.05.2026.•
0
Javna licitacija za davanje u zakup slobodnih poslovnih prostora i zemljišta za postavljanje manjih montažnih objekata održaće se u sredu, 27. maja, u prostorijama Tržnice, u Ulici Žike Popovića 4.
Narednih nekoliko dana u Novom Sadu preko 30 stepeni
24.05.2026.•
0
Pred nama je još jedna sunčana nedelja, a temperature će prelaziti 30 stepeni.
Studiranje na pojedinim beogradskim fakultetima poskupelo: Kakva će biti situacija na novosadskim?
24.05.2026.•
5
Na fakultetima u sastavu Univerziteta u Novom Sadu na osnovnim i integrisanim studijama cene školarina za narednu školsku godinu neće biti menjane, rečeno je Danasu na tom univerzitetu.
Komentari 20
Mišola
Nije ovo politička tema, nego saobraćajna,,,
Sanja
omega lol
Ti, pretpostavljam, nemaš para za auto pa ko veli nek komšiji crkne krava. Ajde srećno sa biciklom i ne izleći na pešačkom. Pozz
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar