Otpušteni radnik pokrajinske administracije: Ostali su ucenjeni i uplašeni

"Takozvana racionalizacija je pre svega politički motivisana", rekao je jedan od otpuštenih radnika Pokrajinske vlade Vasil Nastoski.
Otpušteni radnik pokrajinske administracije: Ostali su ucenjeni i uplašeni
Foto: 021.rs
Nastoski se medijima obratio ispred Vlade Autonomne pokrajine Vojvodine ističući da otpuštenima, onima koji se nalaze u situaciji kao on, treba puno podrške.
 
"Mnogo ljudi koji i dan-danas sede u ovoj zgradi su i uplašeni i ne smeju da izraze svoje mišljenje. Poučeni su primerom svih nas koji smo izrazili neku slobodno voljom. Niko se nije bavio politikom, ali jesmo pružili podršku studentima", kaže on.
Istakao je i da se puno otpuštenih nalazi u nezavidnim materijalnim situacijama, ocenjujući da je ovo što trenutno radi Pokrajinska vlada - apsolutno neljudski.
 
"Nadam se da će se stati ovome i da se neće više nastaviti sa ucenjivanjem ljudi, jer ljudi koji su sad trenutno unutra su ucenjeni, i ljudi koji pre svega ne smeju više da izraze svoje mišljenje, i uplašeni, i bore se i dalje za svoju egzistenciju, pružaju nam podršku, ali tajno, i niko ne sme javno. To su ljudi s kojima mi radimo petnaestak godina", rekao je on.

Osim toga što vlada veliki strah, Nastoski je rekao i da je atmosfera apsolutno loša, a da sve ono što je nekada bilo u ovoj instituciji više nije.

"To je sada jedna institucija koja više ne funkcioniše. Tu više niko skoro ne radi svoj posao. To je nešto što je postalo apsolutno partijsko jedno utočište i partijsko mesto", naveo je Nastoski.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Radio 021 (@radio_021)

 
Otpušteni je objasnio i da u njegovom sekretarijatu od 36 zaposlenih njih 16 je na ugovoru o privremeno-povremenim poslovima, te da su otpuštani ljudi koji su stalno zaposleni.
 
"Između ostalog jednu bolesnu ženu koja je konkretno moja koleginica, na pravdi Boga su je otpustili, ali zato je 16 ljudi na PP poslovima u prethodnih godinu dana zaposleno, ljudi koji ne rade apsolutno ništa nego su dovedeni iz jednog jedinog razloga da služe partijskim interesima, konkretno Srpskoj naprednoj stranci", zaključuje.
O otkazima u Pokrajinskoj vladi govorilo se još krajem decembra prošle godine, kada smo o tome pisali, a tema je ponovo aktuelizovana i u junu ove godine.
 
Na današnjoj konferenciji za medije o tom pitanju govorili su i predstavnici opozicije, koji su ponovo ukazali na problem otpuštanja zaposlenih.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • stevara

    24.06.2026 15:05
    Za 13 godina vam nije palo na pamet da nađete neki drugi posao, nego trpite sns maltretiranje jer se zalepila državna stolica za zadnjicu.
    Još vas nije sramota da izlazite pred medije.
  • Ns time

    24.06.2026 14:58
    Gospodo iz adminiszravije sad znate kako je novinarima koji su otpustani i brojnim drugim ljudima.
    Nikad vas nismo ni culi ni videli da ste bilo koga javno. podrzali.
    Sada je stiglo i do vashih vrata.
  • Odzačani

    24.06.2026 14:56
    Podrška
    Vasile,

    advokat, tužba - nema predaje. Pozdrav od Odžačana

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti