U Memorijalnom centru Potočari danas će biti obeležena 29. godišnjica genocida nad Bošnjacima u Srebrenici, koji su srpske snage počinile u julu 1995. godine.
Javna licitacija za zakup poslovnih prostora u Novom Sadu, odnosno rezervaciju prodajnih mesta na Kvantaškoj pijaci u održaće se u sredu, 17. jula u JKP "Tržnica".
Prvi put ove godine, 11. jul se obeležava kao Međunarodni dan sećanja na genocid u Srebrenici, koji je smatran najgorim zločinom u Evropi posle Drugog svetskog rata.
U Belgiji od 1. aprila 2025. godine cigarete, klasične i elektronske, kao ni pribor za pravljenje cigareta više neće smeti da budu vidno izloženi u prodavnicima.
Kompanija Ilona Maska za proizvodnju čipova za mozak Neuralink radi na novom uređaju za koji veruje da će zahtevati ugradnju upola manje elektroda u mozak kako bi bio efikasniji i moćniji.
Bivša zvezda rijalitija Britanac Spenser Metjuz trčaće 30 maratona preko jordanske pustinje za 30 dana na visokim temperaturama, što niko do sada nije učinio, da bi ušao u Ginisovu knjigu rekorda.
Američki sud odbacio je tužbu prema kojoj je Ilon Mask odbio da isplati najmanje 500 miliona dolara otpremnine hiljadama zaposlenih na Tviteru koje je masovno otpuštao nakon što je kupio kompaniju X.
Novi cenovnik prevoza putnika u unutrašnjem železničkom saobraćaju Srbije važiće od septembra ove godine, a biće uvedene i novine u načinu naplate, saopštila je kompanija Srbijavoz.
Regulatorno telo za elektronske medije (REM) pokrenulo je postupak protiv KTV Zrenjanin zbog izjava novinara Srđana Škora o Danilu Vučiću, sinu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, piše Cenzolovka.
Meteorolog Slobodan Sovilj rekao je da preliminarne prognoze za avgust govore da će on biti topliji od proseka, odnosno da će srednja maksimalna temperatura biti između 30 i 32 stepena.
Ministarstvo finansija podnelo je Ministarstvu zaštite životne sredine zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu projekta izgradnje Nacionalnog fudbalskog stadiona.