Jedna osoba iz "Ćacilenda" pretila je večeras ubistvom narodnoj poslanici Zeleno-levog fronta Biljani Đorđević, profesorki FPN-a, kada je izlazila iz zgrade parlamenta.
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da Srbiji treba novi zakon o univerzitetu koji bi državi dao veći uticaj na upravljanje, kao osnivaču i glavnom finansijeru državnih univerziteta.
Ministarka za državnu upravu i lokalnu samoupravu Snežana Paunović je izjavila da su u biračkom spisku za lokalne izbore koji se u nedelju održavaju u Negotinu, Mionici i Sečnju, "svi koji tamo treba da budu".
Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je danas u Subotici da ta zemlja zavisi od uvoza nafte i gasa, ali da će sa Srbijom deliti zalihe koje bude imala.
Advokat i bivši policijski inspektor Goran Stupar ocenio je da je nepostupanje policije povodom jučerašnjih incidenata na platou ispred Skupštine Srbije, u "Ćacilendu", znak "urušavanja pravnog poretka u državi".
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da devet medicinskih centara, među kojima je i Sremska Mitrovica, nije dobilo magnetne rezonance "zbog blokada".
Poslanica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić izjavila je da je ugovor za izgradnju hotela na mestu Generalštaba, protivzakonit i zato ništavan, iako je overu ličnom karticom platio ministar finansija Siniša Mali.
Studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu obratili su se bivšoj ministarski zdravlja Danici Grujičić, kojoj su se "zahvalili" na podršci i izneli kritike na njen račun.
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i mađarskom premijeru Viktoru Orbanu danas su u Subotici uručena priznanja Fondacije Ištvan Pastor za unapređenje odnosa dve zemlje i naroda.
Ambasador i šef delegacije Evropske unije u Srbiji Andreas fon Bekerat u intervjuu za 021.rs govori o putu Srbije ka EU, problemima koji su uočeni i njihovom prevazilaženju, ali i o nepoverenju u društvu.
Uklanjanje ruskog vlasništva iz NIS-a donelo bi značajnu korist za Srbiju, jer bi se time bitno povećala energetska bezbednost, podstakle investicije i prosperitet u regionu.
Vlada Srbije je, na današnjoj sednici donela odluku da se obilaznica oko Beograda nazove imenom Milutina Mrkonjića, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.