Po povratku iz Turske, jedan turista je u novčaniku imao 415 lira, vrednost oko 100 evra, ali kako novac nije zamenio na letovanju, po povratku u Srbiju pozvao je sve banke i veće menjačnice, ali niko ne menja tursku liru. Zašto?
Redakcija portala Kamatica se obratila većini banaka i menjačnica kako bi dobili odgovor na ovo pitanje.
"Turska lira nije konvertibilna valuta", objasnili su u jednoj beogradskoj menjačnici, pa je samim tim nije moguće zameniti za dinare ili evre u našoj zemlji.
Pored turske lire, u Srbiji nije moguće zameniti ni japanski jen, kineski juan, češku krunu, rumunski novi lej, makedonske denare, egipatsku funtu i mnoge druge valute.
Domaće menjačnice menjaju uglavnom 13 konvertibilnih valuta u koje spadaju evro, američki dolar, britanska funta, konvertibilna marka, mađarska forinta, hrvatska kuna, australijski i kanadski dolar, ruska rublja, norveška, švedska i danska kruna, švajcarski franak, dok banke menjaju uglavnom dolare, evre, funtu, rublju i franak.
Ukoliko je i vama posle putovanja ostalo nesto novca koji ne možete zameniti u Srbiji, ostaje vam da ga sačuvate za neko naredno putovanje ili da date nekom ko ide na letovanje ili na odmor u tu zemlju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 29
Stefan
Seki
Mirko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar