Vulin ministarsku funkciju zamenjuje ambasadorskom u Kini?
Za aktuelnog ministra unutrašnjih poslova Aleksandra Vulina neće biti mesta u novoj Vladi Srbije. Ipak, mogao bi novi angažman da dobije u ambasadi Srbije u Kini.
Foto: 021.rs
Prema pisanju lista Nova, Vulin će konkurisati za mesto ambasadora Srbije u Kini, a sve je deo čišćenja proruskih kadrova iz vrha vlasti i usklađivanje sa politikom Evropske unije prema Srbije.
Da je upitna Vulinova pozicija potvrdio je i on sam, rekavši da mu "neće biti mesta ni među živima", a ne samo u novoj vladi, "ako o njemu budu odlučivali stranci".
Komentarišući informacije da ga Zapad ne želi u novoj vladi, on je još istakao da "oni koji se dosledno bore za srpski narod, nikada nisu po volji neprijatelja srpskog sveta", čime je indirektno najavio da je ovo njegov poslednji mandat u izvršnoj vlasti.
Iako je realan njegov odlazak iz vlade, Vulin neće ostati bez ikakve funkcije. Prema saznanjima lista Nova, postoji ozbiljna mogućnost da njegovo novo radno mesto bude u glavnom gradu Kine - Pekingu.
"Imajući u vidu njegovu lojalnost Vučiću i činjenicu da je godinama jedan od njegovih najbližih saradnika, izvesno je da će aktuelni ministar policije ipak dobiti neku funkciju izvan vlade. Kao mogućnost se pominje i ambasadorsko mesto u Kini", objašnjavaju naši izvori.
Bliskost sa Nikolajem Patruševim, sekretarom za nacionalnu bezbednost Rusije, najava njihove borbe protiv "obojenih revolucija" i zajednička akcija prisluškivanja ruskih opozicionara u Beogradu ključni su razlozi zbog kojih je Vulin u potpunosti neprihvatljiv za Zapad. Njegovo mesto u vlasti dodatno ugrožava spoljnopolitička pozicija Srbije, od koje se zahteva da zauzeme jasan kurs prema Rusiji i sve glasnije najave da će Srbija pridružiti sankcijama protiv te zemlje.
"Vulinovo angažovanje u vladi bi bio pokazatelj da ne postoji iskrena namera da Srbija bude ujedinjena sa ostatkom Evrope u trenucima kad je stepen jedinstva veći nego ikad", navodi izvor ovog lista.
Ukoliko bi Vulin zaista konkurisao za ambasadorsku poziciju, značilo bi to brzu promenu u ljudstvu u ambasadi Srbije u Kini. Ambasadorka Maja Stefanović imenovana je na ovu funkciju tek nedavno.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Ruski plaćenici preko Telegrama regrutuju dobrovoljce iz Srbije i BiH za rat u Ukrajini
01.11.2025.•
0
Ruski plaćenici sa dugogodišnjim iskustvom na ratištima preko privatnih grupa na aplikaciji Telegram regrutuju nove dobrovoljce iz Srbije i Bosne i Hercegovine.
U toku anketiranje građana Srbije o njihovom zdravlju: Ovo su neka od pitanja koja anketari postavljaju
01.11.2025.•
1
Republički zavod za statistiku (RZS), u saradnji sa Institutom za javno zdravlje Srbije i Ministarstvom zdravlja, 1. oktobra počeo je realizaciju istraživanja zdravlja stanovništva Srbije 2025.
Dan žalosti u Srbiji
01.11.2025.•
4
Danas, 1. novembra, u Srbiji je Dan žalosti povodom godišnjice pogibije 16 građana u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novim Sadu.
Maskirani napadači polupali autobuse kojim su Čačani planirali da dođu u Novi Sad
31.10.2025.•
7
Maskirani napadači polupali su stakla na autobusima privatnog prevoznika koji je trebalo da prevoze Čačane sutra u Novi Sad na komemorativni skup.
Poslanik SNS počeo štrajk glađu: Nije zadovoljan radom tužilaštva u slučaju pada nadstrešnice
31.10.2025.•
8
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Uglješa Mrdić rekao je večeras da počinje štrajk glađu jer nije zadovoljan postupanjem tužilaštva u ispitivanju odgovornosti za pad nadstrešnice novosadske Železničke stanice.
Željko Mitrović proglašen krivim po tužbi Sava Manojlovića
31.10.2025.•
1
Pokret Kreni-promeni je saopštio da je u krivičnom postupku koji je Savo Manojlović pokrenuo protiv vlasnika Pinka Željka Mitrovića jer ga je vređao sud doneo prvostepenu presudu kojom je Mitrović oglašen krivim.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - nije tako teško
31.10.2025.•
6
Još jedan 021.rs dnevni kviz je tu za vas.
Preminula nekadašnja gradonačelnica Beograda Slobodanka Gruden
31.10.2025.•
1
Prva žena na funkciji gradonačelnika Beograda Slobodanka Gruden preminula je u 85. godini, preneo je RTS.
Vučić se izvinio studentima zbog uvreda
31.10.2025.•
79
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da mu je "žao zbog nekih stvari koje je izgovorio o studentima i demonstrantima" i da se zbog toga izvinjava.
Nemačka partija Levica traži da Berlin i EU podrže demonstrante u Srbiji
31.10.2025.•
1
Nemačka parlamentarna stranka Levica saopštila je da vlada u Berlinu i Evropska unija moraju da stanu uz demonstrante u Srbiji i podrže njihov zahtev za demokratijom i za održavanjem novih, poštenih izbora.
Ninić: Sud poništio rešenje EPS-a o otkazu radniku Kolubare Goranu Perišiću
31.10.2025.•
1
Advokat Ivan Ninić objavio je da je sud poništio rešenje Elektroprivrede Srbije o otkazu radniku Kolubare Goranu Perišiću.
Počela isplata povrata 50 odsto školarine studentima
31.10.2025.•
2
Ministarstvo prosvete saopštilo je da je počela isplata novca samofinansirajućim studentima za pokriće 50 odsto plaćene školarine u prošloj školskoj godini.
Hapšenje zbog "pomaganja Bačulovu u lažiranju trovanja"
31.10.2025.•
5
Policija je u Beogradu, po nalogu beogradskog Višeg javnog tužilaštva, uhapsila D.C.
Beogradski sajam: Deo prihoda od ulaznica za Sajam knjiga porodicama stradalih u Novom Sadu
31.10.2025.•
0
Beogradski sajam je danas saopštio da će deo prihoda od prodatih ulaznica donirati porodicama nastradalih u padu nadstrešnice u Novom Sadu.
Vučić razgovarao sa šefom Delegacije EU u Srbiji: "Dobar razgovor"
31.10.2025.•
6
Predsednik Aleksandar Vučić razgovarao je sa šefom Delegacije EU Andreasom fon Bekeratom o evropskom putu Srbije i sprovođenju reformske agende.
Srbijavoz: Zaustavljeni svi vozovi, dojavljene bombe
31.10.2025.•
63
Polasci svih vozova na železnicama u Srbiji obustavljeni su zbog dojave bombi, saopštio je Srbijavoz.
Delegacija EU u Srbiji pred 1. novembar: Apelujemo na sve da deluju uzdržano
31.10.2025.•
6
Delegacija Evropske unije u Srbiji saopštila je, pred godišnjicu pada nadstrešnice i pogibije 16 ljudi, da pomno prati aktuelnu političku situaciju u Srbiji.
Sudar dva kamiona u tunelu Železnik, iz jednog curi tečni gas
31.10.2025.•
0
Nema povređenih u sudaru dva kamiona u tunelu Železnik na obilaznici oko Beograda. Iz jednog kamiona curi propan-butan, tečni naftni gas.
Supruga Borkovića napustila zemlju: Snimak je autentičan, Vučić da ne zloupotrebljava moje ime
31.10.2025.•
17
Bivša supruga sportskog vozača Dušana Borkovića, Andrijana, oglasila se nakon tvrdnje Aleksandra Vučića da je ona snimala razgovor između Borkovića i naprednjaka Branka Malovića o raspodeli novca.
Vučić se danas obraća javnosti
31.10.2025.•
82
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas će se opet obratiti građanima Srbije.
AMSS: Dobri jesenji uslovi za vožnju
31.10.2025.•
0
I danas će biti dobri jesenji uslovi za vožnju zahvaljujući lepom vremenu koje će se nastaviti i tokom vikenda.
Komentari 40
Predragg
Ne dam
Pohapsice sve nase profesore engleskog po Kini!
Zar vi stvarno ne znate za onaj yu tube - Kineska deca!
Kako su slatka! Znate ono: "You say...again...bravo!"
Nema na čemu
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar