Cilj kampanje jeste da se do 1. decembra prikupi 600.000 dinara za stipendiju.
"Stipendijama pružamo podršku aktivistkinjama i akademkinjama koje prekoračuju granice i nose na sebi borbu za društvo bez rata, nepravde i nejednakosti. Društvo koje nam je svima preko potrebno danas. Stipendija u proseku iznosi 1.000 evra, koliko košta godina studija na nekom od fakulteta, a naš cilj je da do početka decembra prikupimo iznos potreban za još pet stipendija", navode iz "Rekonstrukcija ženski fond".
Stipendija Žarana Papić već skoro dve decenije dodeljuje se aktivistkinjama i akademkinjama koje žele da prošire svoja znanja kroz rodne ili mirovne studije, ali i sve drudge srodne programe koji su povezani sa društvenom dobrobiti.
Programom stipendija pokriveni su troškovi školarine za master ili doktorske studije, kao i troškovi različitih edukacija, kurseva, putovanja i svih drugih aktivnosti koje doprinose borbi za mir i borbi protiv svih oblika mržnje i diskriminacije. Više informacija o stipendiji možete pogledati
OVDE.
Rekonstrukcija ženski fond je prva i jedina lokalna feministička fondacija u Srbiji, osnovana 2004. godine.
Za 19 godina rada dodeljeno je više od 170 stipendija za rodne i mirovne studije, kao i za druge srodne obrazovane programe koji za cilj imaju jačanje feminističke i mirovne prakse.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Krljo
OK je i tražiti donacije.
Ali zašto da inteligentne i vredne žene gube vreme na neke besmislene, parazitske društvene smerove?
Inženjeri i drugi STEMovci su ono što vuče čovečanstvo napred. Ovo je promašena investicija.
Silver
Aleksej
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar