Kuljanin koji je branio studente pušten iz pritvora: Sklopio sporazum o priznanju krivice
V. P. iz Kule koji je juče, 3. januara, priveden zbog sumnje da je suzavcem poprskao mladića koji je pokušao da prođe kroz kolonu studenata, pušten je iz pritvora.
Foto: 021.rs
Kako je za 021.rs potvrđeno u Višem sudu u Novom Sadu, on je sa tužiocem sklopio sporazum o priznanju krivice.
Njega je sudija Višeg suda potom osudio na uslovnu kaznu od jedne godine zatvora, koja se neće izvršiti ukoliko u roku od tri godine ne učini novo krivično delo.
Takođe, on mora da plati novčanu kaznu od 100.000 dinara.
On se teretio za kriivčno delo nasilničko ponašanje na javnom skupu.
Podsetimo da su novosadski studenti pozvali na skup podrške ispred suda danas u 13 časova, jer je u 13.30h bilo zakazano saslušanje V. P.
Podsetimo, tokom šetnje od kampusa do Varadinskog mosta došlo do incidenta kada je vozač automobila BMW pokušao je da se probije kroz kolonu studenata.
On je prvo krenuo kolima kroz masu, pa je potom izašao iz automobila i počeo da se svađa sa njima.
Tokom koškanja, iz drugog automobila je izašao jedan vozač koji je stao u odbranu studenata. On je zajedno sa studentima oterao vozača crnog BMW-a, koji je peške pobegao sa Bulevara cara Lazara i ostavio automobil na ulici.
Policija je nakon nekoliko sati objavila da je 52-godišnji V.P. iz Kule priveden i da mu je određeno zadržavanje do 48 sati zbog krivičnog dela nasilničko ponašanje na javnom skupu.
Dodatno je objavljeno i da je 22-godišnji L.U. iz Novog Sada nakon incidenta otišao u policijsku stanicu Stari Grad i prijavio da se oko 11.50 časova kretao uglom ulica Kej žrtava racije i Maksima Gorkog svojim autom.
Tada su mu, kako je izjavio, put preprečile "tri-četiri" NN muške osobe, nakon čega on izlazi iz vozila, a jedno od tih lica vadi suzavac i prska ga u predelu lica.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
I na ovaj tmurni dan ima lepih vesti: U Novom Sadu rođeno 14 beba, među njima i bliznakinje
20.12.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 14 beba.
Kakvog je kvaliteta vazduh u Novom Sadu danas: Ovo su zvanični podaci
20.12.2025.•
10
Vazduh u Novom Sadu je danas umereno zagađen, pokazuju podaci Agencije za zaštitu životne sredine.
Za sanaciju nebezbedne kupole u Jovinoj gimnaziji iz pokrajinskog budžeta 56,4 miliona dinara
20.12.2025.•
10
Pokrajinska vlada će sa 56,4 miliona dinara finansirati radove na sanaciji krovne kupole na objektu Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj".
Novosađani, vojska vas ponovo poziva na dobrovoljno služenje vojnog roka
20.12.2025.•
30
Javni konkurs za prijavu kandidata za dobrovoljno služenje vojnog roka sa oružjem i kurs rezervnih oficira Vojske Srbije je otvoren, navodi Centar Ministarstva odbrane Novi Sad.
Jaćimović rekao da u nedelju vozi studente na skup u Novi Pazar - "makar mi oduzeli autobuse"
20.12.2025.•
2
Prevoznik Milomir Jaćimović izjavio je da će organizovati prevoz za studente iz Novog Sada koji planiraju odlazak na protest u nedelju, 21. decembra u Novi Pazar.
Uređenje gradskog jezgra: Raspisan tender za radove od 640 miliona
19.12.2025.•
11
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije raspisala je novi tender za uređenje Ulice Modene i dela Ilije Ognjanovića, a vrednost radova procenjena je na 640 miliona dinara, sa uračunatim porezom.
Šest meseci zatvora Novosađaninu zbog napada na ekipu Informera
19.12.2025.•
5
Novosađaninu Goranu Kajfešu, uhapšenom u avgustu zbog napada na televizijsku ekipu Informera, danas je izrečena kazna od šest meseci zatvora.
ANKETA: Podržavate li javno-privatno partnerstvo za GSP?
19.12.2025.•
23
JGSP "Novi Sad" je u sve većim problemima. Iako je poslednjih godina obnovljen vozni park, prosečna starost i dalje nije na zadovoljavajućem nivou.
Osumnjičenom za napad na ekipu Informera obezbeđen smeštaj kod Milomira Jaćimovića
19.12.2025.•
4
Autoprevoznik Milomir Jaćimović ponudio je smeštaj Goranu Kajfešu koji je i dalje u pritvoru, jer nema prijavljeno mesto prebivališta.
Nestašica đačkih knjižica u Novom Sadu: Problem pred kraj polugodišta
19.12.2025.•
15
Raspust u Novom Sadu i Vojvodini počinje od sledećeg utorka, a neki đaci još uvek nemaju knjižice, i trenutno ne mogu da ih pronađu.
Gradski prevoz u Novom Sadu: Planirano poskupljenje karata, bez plana za nove autobuse
19.12.2025.•
56
Javno gradsko saobraćajno preduzeće "Novi Sad" ni u 2026. godini ne planira nabavku novih autobusa, ali planira se povećanje cene karata.
Novosadska policija: Svesni da se alkohol konzumira tokom slava, apelujemo na sve učesnike u saobraćaju
19.12.2025.•
3
Policijska uprava u Novom Sadu apelovala je na sve učesnike u saobraćaju uoči slava i prazničnih proslava.
UNICEF uplatnice uz račune Informatike: Novosađani mogu da doniraju novac
19.12.2025.•
4
Novosađani će tokom decembra imati priliku da podrže unapređenje mentalnog zdravlja i blagostanja dece i mladih u Srbiji putem novčanih donacija.
Vazduh u Novom Sadu zagađen
19.12.2025.•
23
Vazduh u Novom Sadu ovog jutra je zagađen, pokazuju podaci Agencije za zaštitu životne sredine.
Tri dana gejming festivala na Novosadskom sajmu
19.12.2025.•
1
Festival posvećen gejmingu i popularnog kulturi Games.con, održaće se na Novosadskom sajmu od 19. do 21. decembra.
Lepe vesti: Rođeno 16 beba u Betaniji
19.12.2025.•
0
U prethodna 24 sata u novosadskom porodilištu Betanija rođeno je 16 beba.
Novosađanin pet meseci u pritvoru zbog napada na ekipu Informera: Skup podrške ispred suda
19.12.2025.•
2
Novosađanin Goran Kajfeš već pet meseci nalazi se u pritvoru zbog sumnje da je napao ekipu prorežimskog tabloida Informer, na protestu 15. avgusta u Novom Sadu.
Skup ispred suda ujutru: Podrška Novosađaninu uhapšenom zbog navodnog napada na ekipu Informera
18.12.2025.•
4
Zborovi građana Novog Sada i studenti u blokadi pozvali na skup podrške u petak, 19. decembra, ispred suda u Sutjeskoj.
Novosađani, dolazi kraj radne nedelje: Evo šta vas očekuje ovog decembarskog petka
18.12.2025.•
0
Ovog petka očekujte oblačno vreme, a za vikend vas očekuje dodatno zahlađenje.
Roditelji Jovinih đaka: Direktor oduzeo deo godišnjeg profesorima, šta još treba da se desi da bude smenjen?
18.12.2025.•
15
Roditelji đaka Jovine gimnazije saopštili su da je direktor ove škole Radivoje P. Stojković oduzeo deo godišnjeg odmora zaposlenim profesorima.
Komentari 39
bane
Mačak
Zabalj
Ako svi damo bar 100-200, 500din sigurno ce skupiti
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar