Novosadski informativni portal 021

Sport - Ostali sportovi

Ivana Španović - uvek najbolja kad je najvažnije

Pobedničkim poslednjim skokom u Briselu, naša rekorderka nije samo trujumfovom u Dijamantskoj ligi osvojila 50.000 dolara, već je i ponovo pokazala da najbolje skače upravo na najvažnijim takmičenjima.

Džudista Nemanja Majdov prvak sveta

Džudista Nemanja Majdov osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 90 kilograma na šampionatu sveta u Budimpešti, a u finalu je bio uspešniji od Mihaela Žganka iz Slovenije.

Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Belgije

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Belgije i na sedam bodova smanjio zaostatak u generalnom plasmanu za Sebastijanom Fetelom iz Ferarija, koji je zauzeo drugo mesto.

Rvač Viktor Nemeš prvak sveta

Rvač Viktor Nemeš osvojio je titulu prvaka sveta, pošto je večeras u finalu Svetskog prvenstva grčko-rimskim stilom u Parizu, u kategoriji do 75 kilograma, savladao Rusa Aleksandra Čekirkina sa 4:1.

Maljković: Srpski sportisti neće smeti da odu sa postolja zbog Kosova

Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije i legendarni košarkaški trener Božidar Maljković rekao je da srpski sportisti koji osvoje medalje neće smeti da napuste pobedničko postolje ukoliko se na njemu nađu sa sportistima sa Kosova i da neće odustati od tog svog stava čak po cenu smene.

Sudija na osnovu uverenja, a ne merenja presudio Ivani Španović

Potpuno razjašnjenje dužine spornog skoka Ivane Španović na Svetskom prvenstvu u Londonu pomoglo bi da se usavrši i precizira uloga sportskog arbitra, sve odgovornija i teža kako o pobednicima i medaljama odlučuju sve manje razlike u rezultatima.