Mobilni telefoni iz 2016. godine koje je najlakše popraviti

iFixit već 13 godina daje verodostojne tutorijale sa detaljnim opisima tehničkih uređaja na svojoj stranici.
Mnogima je zanimljivije da gledaju koliko je lako ili teško rastaviti pojedini uređaj, nego kakve su njegove tehničke performanse. iFixit za ovaj segment deli ocene od 0 do 10.
 
Naravno da se ni iFixit nije domogao svakog smartfona koji je predstavljen u 2016. godini, ali one najpopularnije su imali prilike da rastave do poslednjeg dela. Najbolje je prošao LG G5 s ocenom 8/10, što može zahvaliti uklonjivoj bateriji i modularnim komponentama. Slede ga Google Pixel i Pixel XL s ocenom 7/10 – iako je većina komponenti modularna, izuzetno je teško doći do njih bez da ekran pukne. 
 
iPhone 7 i iPhone 7 Plus su takođe dobili ocenu 7/10. Ekran i bateriju je relativno lako zameniti, ali da bi se uređaj u potpunosti rastavio potrebna su četiri različita odvijača i dosta spretnosti. iPhone SE je dobio ocenu niže jer se kabal od Touch ID-a lako ošteti tokom rastavljanja komponenti. 
 
Pokojni Samsung Galaxy Note 7 je dobio vrlo nisku ocenu, 4/10. Budući da ga više nema u prodaji, to nije problem, ali zgodno je znati da je upravo bateriju zbog koje je otkazan najteže zameniti. Galaxy S7 i S7 Edge su prošli još gore s ocenom 3/10 jer su, prema rečima iFixit-a, "sendvič od stakla i lepka koji je izuzetno teško rastaviti". Za kraj ćemo spomenuti Apple AirPods. Apple-ove bežične in-ear je jednostavno nemoguće rastaviti bez da se u potpunosti ne polome, a isto vredi i za postolje za punjenje. Dakle, ne mogu da se poprave i u slučaju kvara ćete uvek dobiti nove, a za iFixit to znači ocena 0/10.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija