Postupci koji su pogubni po našu kožu

Skupoceni losioni i kreme za ublažavanje bora možda su nepotrebni, jer sa nekoliko jednostavnih promena u svakodnevnim navikama možete postati znatno uspešniji u borbi protiv vremena.
Dermatolozi ističu da ljudi često svojim postupcima sami čine da im koža izgleda i do 20 godina starije, a reč je o svakodnevnim radnjama koje bez razmišljanja i po navici ponavljamo. Na izgled utiče sve – od frizure, posteljine, do načina na koji pijete tečnost.
 
Eva Aleksandrides, koja se ubraja u osnivače portala portala 111-Skin i njegova je urednica, ističe da stalno korišćenje telefona može da bude problematično za kožu. Velika količina bakterija se skuplja na površini telefona i one potom dolaze u direktan kontakt sa kožom lica, pa se kao rezultat toga mogu stvarati akne.
 
Način na koji spavate može da učini da izgledate starije. Prema rečima stručnjaka za kožu Loreni Oberg, ležanje na bokovima stvara nabore na telu koji prouzrokuju prerane bore. Takođe, posteljina treba da bude nežna za kožu.
 
Iako se slamčice preporučuju da biste zaštitili zube od soka ili kafe, sam čin ispijanja kroz slamčicu dovodi do stvaranja linija i bora oko usta.
 
Nanošenje kreme protiv starenja može da ima suprotan efekat od željenog ako trljate kožu pregrubo. Dovoljno je da blago utapkate kremu u kožu, jer time dajete mogućnost telu da efikasnije apsorbuje proizvod.
 
Visoke temperature brzo isušuju kožu. Tuširanje toplom vodom i pojačavanje grejanja u sobi vremenom uzrokuje pucanje kože, a zbog suvoće se brže razvijaju bore.
 
Previše šećera je loše za organizam, ali i za kožu, jer se u njemu nalazi glukoza, koja se lepi za ćelije poput kolagena i sprečava ih da rade kako treba.
 
Sapun isušuje kožu – ne treba da ga koristite jer stvara bore.
 
Gledanje televizora nekoliko sati dnevno može da ošteti vaš vid, ali i da dovede do neregularnog rada enzima MMP-1, koji je zadužen za kolagen i elastin.
 
Svaka dodatna čaša alkoholnog pića može da nanese štetu koži, jer alkohol izaziva dehidrataciju.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Raste broj vakcinisane dece

U 2023. godini postignut je veći obuhvat redovne vakcinacije i revakcinacije nego u 2022. godini, ali je manji broj onih koji su primili treću dozu vakcine protiv tetanusa.

Kako da dobijemo dovoljno vitamina D?

Zašto stariji ljudi, a posebno žene, gube kalcijum iz kostiju i gomilaju ga u krvnim sudovima? Koji su uzroci ovog stanja, da li je i na koji način ga je moguće sprečiti?