Policija Hongkonga je raspisala nagradu od milion tamošnjih dolara (oko 116.000 evra) za informacije koje bi dovele do hapšenja petoro prodemokratskih aktivista koji su pobegli u inostanstvo.
MUP je saopštio da su pronađena dvojica 13-godišnjaka za koje se sumnja da su obrazovnim i drugim institucijama u Srbije slali mejlove o navodno postavljenim bombama.
Saobraćajna policija presretačem je oko ponoći zaustavila BMW X6 koji se, na putu Beograd-Ljig kod Lazarevca, kretao brzinom od 113,3 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 80 km/h.
Dvadesetogodišnji Iračanin deportovan je nazad u svoju matičnu zemlju nakon što su nemačke vlasti posumnjale da planira teroristički napad, saopštilo je nemačko Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Mađarska će staviti veto na ulazak Bugarske u Šengensku zonu ukoliko ne ukine porez na tranzit ruskog gasa, rekao je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Javno preduzeće "Putevi Srbije" pokrenulo je edukativnu kampanju "Ne blokiraj zaustavnu, ne zaustavljaj život" namenjenu učesnicima u saobraćaju, saopštili su danas.
Roditelji ubijenih učenika Osnovne škole "Vladislav Ribnikar" u Beogradu danas su, u znak protesta, na kolovozu u Ulici kralja Milana, ispred ulaza u školu, prefarbali natpis "škola".
Iako zvaničnici Srbije često upotrebljavaju sintagmu da je članstvo u Uniji strateški cilj naše zemlje, njihov narativ, kao i ono što se plasira u većini medija, obeležen je oštrinom prema EU.
Na konferenciji država ugovornica Konvencije Ujedinjenih nacija protiv korupcije danas je u Atlanti, na inicijativu Pištaljke, usvojena prva rezolucija o zaštiti uzbunjivača u UN.