Rezultat medijskog monitoringa Centra za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA) prikazuje da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u poslednjih godinu dana imao ukupno 300 obraćanja.
Srbija se priprema za vojnu vežbu "Platinasti vuk" u kojoj učestvuje Vojska Srbije sa pripadnicima oružanih snaga više država, među kojima su neke od članica NATO.
Društvo za srpski jezik i književnost Srbije saopštilo je da će usled neodgovaranja institucija na Inicijativu za zaustavljanje urušavanja obrazovnog sistema održati protest u četvrtak, 15. juna.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski potpisao je zakon kojim će se proslava Dana pobede pomeriti sa 9. na 8. maj, navodi se na sajtu ukrajinskog parlamenta.
Opštinski štab za vanredne situacije u Sokobanji proglasio je vanrednu situaciju na celoj teritoriji te opštine zbog poplava, dok je štab u Majdanpeku tu odluku doneo za određene mesne zajednice.
Nakon incidenta u fabrici Linglong u Zrenjaninu u subotu, 10. juna prilikom kog je 34-godišnji radnik teško povređen, policijski službenici PU Zrenjanin izvršili su uviđaj.
Šef kabineta gradonačelnika Beograda Nenad Milanović podneo je tužbu protiv BIRN-a tvrdeći da su mu povređeni ugled i čast objavljivanjem teksta o dogovorima sa turskom kompanijom Kentkart.
Ministarka kulture Maja Gojković poručila je da "ulica nikada nikom nije dobro donela" i pozvala sve koji rade u oblasti kulture da dijalogom rešavaju "nerazumevanja".
Britanski Gardijan objavio je tekst u rubrici "Mišljenja" kojem se navodi da 23 osvojena grend slema Novaka Đokovića jesu rekord, ali da on nije najveći igrač svih vremena jer nije sve u brojevima.
Predsednik Građanskog demokratskog foruma Zoran Vuletić izjavio je da vlast ima idealnu priliku da kroz izmene medijskih zakona promeni Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Najbolji igrač sveta Novak Đoković nalazi se na prvom mestu na listi zarada, pošto je od početka godine inkasirao 5.071.453 dolara, saopštila je Asocijacija teniskih profesionalaca.
Povodom niza napada kojima su izloženi glumci koji idu na proteste "Srbija protiv nasilja" ili ih podržavaju, reagovao je glumac i reditelj Dragan Bjelogrlić.