Ekonomski eksperti nisu optimisti kada je reč o industrijskoj proizvodnji u Srbiji. Naprotiv, odgovarajući na pitanje gde je srpska proizvodnja danas u odnosu na industriju iz osamdesetih i devedesetih godina i gde bi trebalo da bude, kažu da trenutno za razvijenim zemljama zaostajemo tri do pet tehnoloških generacija.
Krivični postupak je pokrenut protiv pet osoba, dok su tri osobe uhapšene zbog šverca kokaina na jedrenjaku "Jadran" u Tivtu, saopštio je specijalni tužilac Saša Čađenović.
Bivši direktor Visoke poslovne škole u Blacu Ljubiša Milačić, koji se uzbunjivaču Goranu Periću svetio odbijajući da izvrši sudske odluke po kojima je trebalo da ga vrati na posao predavača, oslobođen je optužbi za krivično delo neizvršenje sudske odluke, piše portal Pištaljka.
Poljoprivredni proizvođači u Srbiji su ove godine šećernom repom zasejali oko 30.000 hektara, što je polovinu manje nego prošle godine, pa će, zavisno od prinosa, šećera jedva biti dovoljno za domaće potrebe, ali ne i za izvoz, rekao je danas stručnjak za poljoprivredu Milan Prostran.
Dok se u većini ekonomski razvijenih zemalja razmatra smanjivanje broja radnih sati, kineski milijarder Džek Ma smatra da je idealno radno vreme 12 sati.
Odbojkaši Vojvodine imaju dobru sezonu za sobom, a večeras u Maloj sali Spensa počinje konačna borba za najvažniji trojef - Voša dočekuje Crvenu zvezdu u finalu plej-ofa domaćeg šampionata.
Srbija nema naftu, nije ni primorska država, najveće prirodno bogatstvo kojim raspolaže su nešto ruda i veće površine poljoprivrednog zemljišta, još uvek solidnog kvaliteta. Nije onda čudo da je agrokompleks njena šansa.
Novoformirani sindikat proizvođača suvlakija iz Atine objavio je da bi cena suvlakija, tradicionalnog jela "za poneti" koje vole i turisti i lokalci u Grčkoj, mogla da ode na tri evra zbog povećanja cene svinjskog mesa u svetu.