Prelazne vlade neće biti dok sam živ, poručio je večeras predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji smatra da je u ovom trenutku loše održavati izbore, ali ako ih opozicija želi - imaće ih.
U Srbiji je u aprilu, prema poslednjim statističkim podacima, zabeleženo 345.989 dolazaka turista, od kojih domaćih 180.840, a stranaca 165.149, među kojima je bilo najviše Rusa i to 15.417.
Krivično veće Višeg suda u Podgorici produžilo je pritvor uhapšenom predsedniku Opštine Budva Milu Božoviću za još dva meseca, saopšteno je iz tog suda.
Viši sud u Smederevu produžio je za još 30 dana pritvor U. B. iz Dubone, koji se sumnjiči da je na teritoriji Smedereva i Mladenovca ubio osam i ranio 12 ljudi.
Radnici knjaževačke kompanije "Falc East", predvođeni Sindikatom Sloga, danas su privremeno završili štrajk, ali su za 5. jun najavili njegov nastavak uz organizovanje protestne šetnje.
Na međunarodnim putničkim pristaništvima u Srbiji za pet meseci ove godine pristalo je 365 kruzera, što je 4,6 odsto više nego u istom periodu prošle godine.
Dva putnička voza iskočila su danas iz šina u Indiji, pri čemu je poginulo najmanje 50 ljudi, a bar 200 je zarobljeno u više od deset oštećenih vagona, saopštili su zvaničnici.
Jedna od majki čije dete ide u vrtić "Poletarac" u Subotici, a koja je želela da ostane anonimna, izjavila je da je voda za piće u toj ustanovi zagađena, a da je "vrtić pun živih i mrtvih miševa".
Gradonačelnik Severne Mitrovice Erden Atić odlučio je da promeni opštinski pečat i na njemu će pisati "Republika Kosovo - Opština Severna Mitrovica", prenosi danas KoSSev pisanje Gazete ekspres.
Više svedoka je u razgovoru za lokalne medije navelo da se putnički voz Koromandel Ekspres sudario sa teretnom kompozicijom, oko 200 kilometara od Bubanesvara, glavnog grada države Odiša, prenela je novinska agencija AFP.
Akcija progresivne Vojvodine osudila je odluku Ministarstva prosvete da se školska godina završi 6. juna, odnosno da se skrati za čitave tri radne nedelje.