Novosadski informativni portal 021

Vesti - Srbija

SZO testira pet lekova za virus korona

Svetska zdravstevan organizacija (SZO) trenutno testira pet lekova za bolest koju izaziva virus korona, rekao je njen portparol Tarik Jašarević u intervjuu Radio Slobodna Evropa (RSE).

Joksimović: Zalihe medicinske opreme EU biće dostupne i Srbiji

Ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović i Mehanizam civilne zaštite (MEI) Evropske unije su u stalnom kontaktu sa međunarodnim partnerima u cilju identifikacije konkretnih instrumenata podrške nacionalnim institucijama uključenim u borbu protiv pandemije koronavirusa, saopštilo je ministarstvo i dodalo da će zalihe medicinske opreme biti dostupne i Srbiji.

Otvoren kamp za 500 ljudi u Moroviću

U Moroviću kod Šida je otvoren šatorski kamp za smeštaj državljana Republike Srbije koji se vraćaju iz inostranstva, a nemaju prijavljeno boravište na teritoriji naše zemlje i za sve ostale putnike za koje lekari na granicama ocene da mogu biti zdravstveni rizik, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Pooštravaju se kazne za one koji ne poštuju mere samoizolacije

Ministarstvo pravde uputilo je pravosudnim organima u Srbiji preporuke za postupanje u slučajevima u kojima lica, ne poštujući mere samoizolacije, čine krivično delo "nepostupanje po zdravstvenim propisima za vreme epidemije i krivično delo "prenošenje zarazne bolesti za vreme vanrednog stanja".