Vesti - Srbija

REM pokrenuo prekršajni postupak protiv Pinka i Hepija

Regulatorno telo za elektronske medije (REM) podnelo je zahteve za pokretanje prekršajnog postupka protiv televizija Pink i Hepi zbog prekršaja Zakona o oglašavanju u avgustu ove godine, objavljeno je na sajtu tog regulatornog tela.

Predloženi penali za funkcionere koji koriste javne resurse za kampanju

Vlada Republike Srbije utvrdila je Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o agenciji za borbu protiv korupcije i Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o sprečavanju korupcije, sa ciljem jačanja odgovornosti političkih subjekata kao učesnika u izbornom procesu, navedeno je u saopštenju Vladine Kancelarije za saradnju s medijima.

Trivan: Zabraniti uvoz "smeća sa Zapada"

Ministar zaštite životne sredine Goran Trivan izjavio je da je neophodno zabraniti dalji uvoz vozila sa "euro 3" motorima, koje je okarakterisao kao "smeće sa Zapada" i najveće zagađivače životne sredine.

Preminuo profesor i teoretičar filma Vladimir Petrić

Vladimir Vlada Petrić, penzionisani profesor, teoretičar filma i nekadašnji reditelj RTS-a i suosnivač Filmskog arhiva Harvarda, preminuo je u 92. godini u Beogradu, saopštio je Petrićev filmski legat "Kinoteatar".

RSE: Srbija nema uvid kako se troši ruski kredit za železnicu

Srbija kao korisnik dva kredita Rusije za modernizaciju železnice ima vrlo malo ili gotovo nikakav uvid u to koga ruska ovlašćena kompanija RŽD Internešnal angažuje kao podizvođače na poslovima rekonstrukcije železnice u Srbiji, piše Radio slobodna Evropa (RSE).