Vladika Grigorije je studentima koji biciklima idu u Strazbur rekao da su oni "savremeni vitezovi i junaci našeg doba, koji nas podsećaju da vrlina još uvek postoji i da dobrota nije zauvek utihnula".
Novosadski studenti u blokadi oglasili se kratkom objavom na Instagramu u kojoj navode da noćas neće spavati, ali su istovremeno objavili vreme i mesto okupljanja.
Sudija za prethodni postupak Tatjana Đurašković produžila je za još 30 dana pritvor studentima i aktivistima koji su okrivljeni za navodni pokušaj rušenja ustavnog poretka, branioci najavljuju žalbe.
Predsednica Udruženja tužilaca Lidija Komlen Nikolić ocenila je da odluka Višeg suda u Novom Sadu da vrati na doradu optužnicu zbog pada nadstrešnice ukazuje na to da je istraga bila pod pritiskom.
Šestoro zaposlenih u vrtiću "Cvrčak" u Bačkoj Palanci primljeno je u Urgentni centar Kliničkog centra Vojvodine, jedna od njih je zadržana na daljim pregledima, dok je pet njih pušteno kući.
Novosađani su se krajem prošlog meseca organizovali koristeći Viber i krenuli u pravljenje zborova u svojim mesnim zajednicama, a sad postoji i sajt koji ih sve objedinjuje.
Grupa od nekoliko desetina mlađih ljudi koja je 8. aprila krenula iz Novog Sada na put za Beograd, stigla je u glavni grad. Dobili su doček - povike i uvrede upućene Vučiću.
Grupa studenata, aktivista i jedna profesorka koji su okrivljeni za pokušaj rušenja ustavnog poretka su nezakonito u pritvoru, ocenio je jedan od njihovih branilaca Vladimir Horovic.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu saopštilo je da ostaje pri svojim dosadašnjim navodima u vezi sa optužnicom protiv 13 osoba zbog pada nadstrešnice Železničke stanice.
Optužnica protiv 13 osoba zbog pada nadstrešnice, među kojima je i bivši ministar Goran Vesić, vraća se na dopunu, jer je potrebno bolje razjašnjenje stvari, odlučio je Viši sud u Novom Sadu.