SSP Bačka Palanka: Nama je potreban most

Dva sela u Opštini Bačka Palanka, Neštin i Vizić, potpuno su odsečena od matične opštine, jer se nalaze na sremskoj strani.

Stanovnici ovih naselja, na posao i u školu, ili radi obavljanja bilo kakvih administrativnih poslova u Bačkoj Palanci, svakodnevno moraju da pređu preko teritorije Republike Hrvatske i da prođu četiri pasoške kontrole, saopštio je bačkopalančki odbor Stranke slobode i pravde. 

"Ukoliko do svoje kuće ili vinograda ne žele da idu preko strane zemlje, prvi most preko koga mogu da pređu Dunav jeste 35 kilometara udaljen Most slobode u Novom Sadu ili pak malo bliža skela u Begeču", kaže Jovica Radojčin, predsednik opštinskog odbora.

Opštinski odbor SSP Bačka Palanka zahteva od nadležnih da država najzad izgradi most preko Dunava koji bi povezao bačku i sremsku stranu opštine. 
 
"Tako bi se rešio decenijski problem naših sugrađana, ali bi ovaj most imao i dalekosežni uticaj na putnu infrastrukturu celog Južnobačkog okruga. Budući da bi bio najkraća veza sa auto putem Beograd-Zagreb, izgradnjom novog mosta skratilo bi se putovanje za blizu 300.000 ljudi, a takođe bi se rasteretio i saobraćaj u Novom Sadu", navodi se.
Kako se dodaje, u vremenu u kom i ekonomski tigrovi moraju da stežu kaiše, izgradnja mosta koji će uštedeti i novac i vreme, sigurno je bolja investicija od najavljene izgradnje stadiona i raznih projekata "na vodi". 
 
"Nama je potreban most, a fudbal možemo igrati i na male golove u dvorištu", zaključuje se.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Sremac

    02.12.2022 15:01
    @E svašta
    Čuli ste nekad za sarkazam?
  • Palanka pipl

    22.11.2022 10:45
    Palanka people:
    -we need the most!
    (:
  • Saša

    22.11.2022 08:46
    Sekta
    E, moji dragi.. Ne može SNS sekta da mune para na tom projektu koliko na mostu u Novom Sadu, na Novom Sadu na vodi, na raznim fruškogorskim koridorima(sa oko 300 mil. evra cena se popela na 715 miliona, prošla 1.5 godina, a nisu ni zagrebali obronke Fruške gore). Hajde da se nešto uradi sem da se sedi za tastaurom i kucka. Ovako samo možemo da vičemo to je nepravda kao Kalimero...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina

Inđiji 770.000 evra zbog nezavršenog IT parka

Opštinsko veće Inđije usvojilo je predlog za zaključenje vansudskog poravnanja sa kompanijom "Embassy Techzones" iz Beograda, investitorom projekta IT parka, čija realizacija godinama nije pomerena sa mrtve tačke.