Đak Jovine gimnazije među osvajačima medalja na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi

Reprezentativci Srbije osvojili su na Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi tri srebrne medalje, dva bronzana odličja i jednu pohvalu, saopštilo je danas Društvo matematičara Srbije.
Đak Jovine gimnazije među osvajačima medalja na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi
Foto: 021.rs
Srebrne medalje osvojili su učenik gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu Gleb Sapožnjikov i đaci Matematičke gimnazije u Beogradu Ramazan Šakirov i Kosta Hil.
Bronzane medlje osvojli su Jovan Petronijević iz gimnazije "Svetozar Marković" u Nišu i Bogdan Milovanović iz Matematičke gimnazije u Beogradu, a pohvalu je dobio učenik te škole Vasilije Nedeljković.
 
Lider ekipe bio je Miloš Đorić sa Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, a njegov zamenik bio je Srđan Stefanović. 
 
Na takmičenju koje se održalo u Rumuniji učestvovala su 133 takmičara iz 23 zemlje.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Džule

    19.06.2026 22:03
    Bravo
    Bravo deco, svaka vam čast!!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti