Siromaštvo, deca, glad i fudbal: Markus Rašford zarađuje milione ali se bori i da deca ne budu gladna

Zarađuje više od 250.000 dolara nedeljno i postao je istaknuti borac protiv gladi. Procenjuje se da više od četiri miliona dece u Velikoj Britaniji živi u siromaštvu.
Marcus Rashford celebrates his match-winning goal against PSG in the UEFA Champions League on 21 October
Getty Images
Fudbaler Mančester junajteda Markus Rašford lobira kod britanske vlade da obezbedi besplatne obroke za siromašnu decu

Postigao je senzacionalni gol u 87. minutu za pobedu u Ligi šampiona, ali misli Markusa Rašforda vrlo brzo su prešle sa fudbala na nešto drugo.

Nakon što je kratko proslavio pobedu u gostima od 2:1 protiv Paris Sen Žermena, 22-godišnji napadač Mančester Junajteda brzo je došao na Tviter… da bi izrazio politički stav.

Nakon što je tvitovao neke slike svog gola i slavlja, Rašford je napisao: „Ako možete da uradite jednu stvar za mene večeras, potpišite peticiju", misleći na kampanju za proširenje pristupa besplatnim obrocima za decu školskog uzrasta (trenutno ima skoro 500.000 potpisa).

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije BBC - BBC

Eutanazija legalizovana u Sloveniji

Slovenija je peta država u Evropi, a jedina među bivšim jugoslovenskim republikama, gde pacijenti čije je „zdravstveno stanje nepodnošljivo" imaju pravo na smrt.