Proleće počinje u petak, pomeranje kazaljki krajem marta

Proleće počinje u petak, 20. marta u 4 sata i 49 minuta, a u isto vreme za stanovnike na južnoj Zemljinoj polulopti počinje jesen, saopštilo je Astronomsko društvo "Ruđer Bošković".
Proleće počinje u petak, pomeranje kazaljki krajem marta
Foto: Pixabay
Na dan početka proleća Sunce u Beogradu izlazi u 5:40, a zalazi u 17:50h, što znači da će obdanica trajati 12 sati i 10 minuta, a noć 11 sati i 50 minuta.
 
Društvo "Ruđer Bošković" podseća i da se u noći subota na nedelju tj. 28/29. marta prelazi na letnje računanje vremena pa kazaljku treba pomeriti jedan sat unapred.
Na dan prolećne ravnodnevice obdanica i noć nisu jednake dužine, jer Zemlja poseduje atmosferu, koja prividno uzdiže Sunce iznad horizonta.
 
Takođe podseća da je ovih nedelja u večernjim časovima na zapadnom delu horizonta u raskošnom sjaju moguće videti planetu Veneru, koja se još zove i zvezda Danica.
 
Venera je posle Sunca i Meseca najsjajnije telo koje se vidi sa Zemlje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Poruka Proleću

    18.03.2020 21:35
    Sačekaj da ovo prođe
    Treba obavestiti gđicu Proleće, da imamo vanredne mere, policijski čas i zatvorene granice.

    Ako mis Proleće nema obezbeđen Ausvajs, nema šta da traži na ulicama.

    Pošto su svi šalteri zatvoreni, neka podnese molbu gdinu Svetom Petru,
    da joj obezbedi pristup Srbiji, a Republici.
    Ili nekom Vodovodu.

    Poslati vojsci sliku madam Proleća, da ne pucaju na nju, dođe li u doba Policijskog časa.
  • Toza

    18.03.2020 14:42
    Odložiti pomeranje kazaljki dok traje vanredno stanje!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija