Japanski Betoven se javno izvinio za prevaru
Čovek koji je nekada važio za japanskog Betovena, a zatim priznao da nije napisao svoje kompozicije, pojavio se pred kamerama prvi put od kada je izbio skandal i to potpuno novog izgleda.
Mamoru Samuragoči poklonio se više puta na konferenciji za novinare i izvinio se zbog nevolja koje je izazvao. "Izvinjavam se", rekao je Samuragoči, potpuno neprepoznatljivog izgleda. Japanci su do sada navikli da ga vide s dugom kosom, bradom i tamnim naočarima i uvek u crnoj odeći. Danas je izgledao kao običan kancelarijski službenik, u tamnom odelu, obrijan i s kratkom kosom.
"Japanski Betoven" priznao je da je delimično lažirao svoj problem sa sluhom i da nije autor simfonije "Hirošima", koju je zapravo napisao jedan kompozitor iz senke. Samuragoči je u dugom i pomalom konfuznom govoru objasnio da ponekad čuje, a ponekad ne i da mu je potreban prevodilac za gluvo-neme. Agencija Frans pres, međutim, primećuje da je na konferenciji za novinare dobro čuo sva pitanja i da nije nijednom pogledao u prevodioca.
Samuragoči je rekao da ga je njegov kompozitor u senci Takaši Nigaki oklevetao kada je pre dve nedelje izjavio da je on proteklih 18 godina pisao muziku za "japanskog Betovena". Nigaki je naveo da je Samuragoči glumio gluvog čoveka i da je znao da za trenutak zaboravi svoju ulogu i počne da razgovara potpuno normalno.
Mamoru Samuragoči se proslavio sredinom devedesetih godina prošlog veka, a najpoznatiji je po simfoniji "Hirošima broj 1", koja je posvećena žrtvama eksplozije atomske bombe 1945. godine. Prema njegovoj lažnoj biografiji, ogluveo je u 35. godini, ali je nastavio da komponuje. Njegova simfonija, koja je završena 2003. godine, postala je hit i prodata je u 100.000 primeraka u Japanu, a nazvana je i Simfonijom nade.
Komentari 3
Goran
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar