Jednom ratnom veteranu određen kućni pritvor, drugi se brani sa slobode
Jednom od privedenih ratnih veterana određen je kućni pritvor, dok za drugog tužilaštvo nije tražilo nikakvu meru, rekao je advokat Ivan Maksimović.
Foto: 021.rs (arhiva)
On je naveo da je "ključni faktor snimak događaja".
"Ovo je naravoučenije svima za buduće proteste, kada dođe do potencijalne konfliktne situacije sa pripadnicima MUP-a, da se sve snima", izjavio je Maksimović za N1.
Dodao je da će podneti žalbu na odluku o kućnom pritvoru.
"Ja sam pušten, a drugom našem veteranu su odredili kućni pritvor. Međutim, ni tu ne postoji dokaz da je on, kao što oni tvrde, udario nogom policajca. Videćemo, borba predstoji i izborićemo se i za drugog veterana", rekao je Goran Mijailović, koji je pušten.
Obojica se terete za krivično delo ometanje službenog lica u obavljanju dužnosti.
Inače, veterani su danas ispred suda u Novom Sadu organizovali skup podrške dvojici saboraca koji su privedeni u subotu u Bačkom Petrovcu.
Simo Radovanović, jedan od ratnih veterana, rekao je ranije za agenciju Beta da su dvojica njihovih kolega uhapšena "na brutalan način".
"Mi smo tražili informaciju o tome gde su oni privedeni i da li su medicinski zbrinuti jer je jedan od njih hronični bolesnik, ali nismo dobili nikakvu informaciju", rekao je Radovanović.
Naveo je da su došli da se uvere u to da su njihove kolege dobro, ali i da ponude svoje snimke i svedočanstva o događajima u Bačkom Petrovcu jer, kako je rekao, policija nije imala razloga ni da reaguje, niti da ih uhapsi.
Podsećamo, u Bačkom Petrovcu je u subotu otvorena izložba fotografija sa protesta, a aktivisti SNS, predvođeni lokalnim opštinskim funkcionerima, došli su da spreče održavanje izložbe.
To je trebalo da bude jednodnevna izložba u parku kod biblioteke u ovom mestu, kao doprinos Slovačkim narodnim svečanostima.
Aktivisti SNS su, uprkos prisustvu policije, iscepali sve fotografije, a nekoliko sati kasnije, kada je postavljena nova izložba i policija se povukla, došlo je i do tuče u kojoj je povređeno nekoliko građana, među kojima i vojni veterani.
Sutradan je ponovo u istom mestu organizovano otvaranje izložbe.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO: Skup podrške autoprevozniku Jaćimoviću ispred Banovine
10.11.2025.•
2
Grupa Novosađana odazvala se na poziv da se ispred Banovine pruži podrška autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću i njegovom sinu koji štrajkuju glađu u Novom Sadu.
Oblačan utorak u našem gradu na Dan primirja: Novosađani, evo šta vas očekuje
10.11.2025.•
0
Drugi dan ove nedelje donosi nam promenljivo i oblačno vreme, kao i Dan primirja, pa stoga manje događaja za posetiti.
Studenti pozvali građane da dođu ispred Banovine u znak podrške autoprevozniku Jaćimoviću
10.11.2025.•
0
Novosadski studenti u blokadi pozvali su građane na skup ispred Banovine u znak podrške autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću koji je počeo štrajk glađu.
Autobusi Jaćimovića završili u garaži JGSP "Novi Sad": Po nalogu policije
10.11.2025.•
5
Dva autobusa autoprevoznika Milomira Jaćimovića, koji je otpočeo štrajk glađu, nalaze se u garaži JGSP "Novi Sad", po nalogu policije.
U Novom Sadu u utorak promenljivo oblačno i suvo, do subote bez kiše
10.11.2025.•
0
Naredni dani u Novom Sadu biće mahom suvi, uz sunčane intervale.
Raspisan konkurs za dizajn spomenika stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice
10.11.2025.•
18
Grad Novi Sad raspisao je konkurs za dizajn spomenika stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice 1. novembra prošle godine.
VIDEO Prevoznik Jaćimović počeo štrajk glađu kod Banovine: "Dok mi ne vrate autobuse i ne ponište kazne"
10.11.2025.•
19
Autoprevoznik Milomir Jaćimović počeo je štrajk glađu kod Banovine.
Emerald Hill završava gradnju LED Residence objekta: Idealna prilika za kupovinu stana u Novom Sadu
10.11.2025.•
0
Gradnja najnovijeg objekta kompanije Emerald Hill, LED Residence, polako se privodi kraju, a ostalo je svega nekoliko stanova dostupnih za kupovinu u zgradi na atraktivnoj lokaciji u Novom Sadu.
Prevoznik Jaćimović danas kod Banovine počinje štrajk glađu, najavio da mu se pridružuje i sin
10.11.2025.•
7
Autoprevoznik Milomir Jaćimović najavio je da će danas, 10. novembra kod Banovine stupiti u štrajk glađu.
Lepe vesti iz Betanije: U Novom Sadu tokom vikenda rođene 33 bebe
10.11.2025.•
0
U Novom Sadu su proteklog vikenda rođene 33 bebe.
Danas u Novom Sadu tmurno, mokro i hladno
10.11.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti tmurno, uz povremenu kišu.
Biće kontrolisano stanje zgrada 10 škola i dva doma zdravlja u Novom Sadu
09.11.2025.•
8
Gradska uprava Novog Sada raspisala je javnu nabavku za pregled i izradu eleborata o stanju građevinske konstrukcije 10 škola i dva doma zdravlja.
Održan protest podrške autoprevozniku Jaćimoviću: Za ponedeljak najavljen skup kod Banovine
09.11.2025.•
12
Studenti i građani okupili su se danas na skupu podrške autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću.
Nedelja pred Novosađanima uz dosta "zubatog" sunca
09.11.2025.•
0
Nedelja pred nama, iako će startovati tmurno i uz moguću kišu, biće mahom suva, uz dosta sunčanih intervala.
Polaganjem venca na Spomen-krst u porti Uspenske crkve obeležen Dan oslobođenja Novog Sada
09.11.2025.•
4
Predstavnici Grada Novog Sada, Vojske Srbije, Južnobačkog upravnog okruga i potomci učesnika oslobodilačkih ratova položili su venac na Spomen krst palim borcima od 1912. do 1918. godine u porti Uspenske crkve.
"Preci su nam uzor": Novosadski studenti pozivaju u utorak na skup povodom Dana primirja
09.11.2025.•
15
Studenti u blokadi najavili su da će u utorak, 11. novembra, na Dan primirja, organizovati skup "Preci su nam uzor" u Novom Sadu.
Novosađani, ističe rok za četvrtu i ujedno poslednju ratu poreza na imovinu
09.11.2025.•
3
Rok za uplatu četvrte i ujedno poslednje rate poreza na imovinu za 2025. godinu ističe u petak, 14. novembra.
U Novom Sadu danas promenljivo oblačno
09.11.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti promenljivo oblačno.
Novosadski studenti danas organizuju protest podrške autoprevozniku Jaćimoviću
09.11.2025.•
15
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta organizuju protestu u nedelju, 9. novembra, u znak podrške autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću.
Milomir Jaćimović najavio štrajk glađu: Traži da mu se vrate autobusi
08.11.2025.•
8
Autoprevoznik Milomir Jaćimović najavio je da će u ponedeljak, 10. novembra, početi štrajk glađu.
Novosadski učenici pola dana proveli na granici sa Mađarskom zbog novog sistema pri ulasku u EU
08.11.2025.•
39
Učenici novosadske Srednje muzičke škole "Isidor Bajić" koji su krenuli na matursku ekskurziju u Prag čekali su oko 12 sati na Horgošu da uđu u Mađarsku.
Komentari 4
zgađen
@Lazi
A ti uzivaj u sendvicu.
Dok mozes!
Particulare matter
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar