
Japan razvija vakcinu koja će doživotno štititi od koronavirusa
Japanski naučnici u Tokiju na putu su da razviju antikovid vakcinu koja pruža doživotnu zaštitu, piše dnevnik "Japan Times".

Foto: Pixabay
U Japanu već neko vreme je u toku rad naučnika koji nastoje da razviju revolucionarnu vakcinu koja će garantovati doživotnu zaštitu od koronavirusa, piše tokijski dnevnik.
U razgovoru sa novinarom ovog najstarijeg tokijskog dnevnika na engleskom jeziku, profesor Mičinori Kohara je ispričao da je već na početku 2020. godine počeo da razmišlja o vakcini koja bi pomogla da se potpuno iskoreni koronavirus.
Profesor Kohara kaže da je rad na ovoj vakcini počeo već u aprilu iste godine, odnosno na samom početku pandemije koronavirusa.
Ukoliko rad japanskog naučnog tima bude uspešan, oni će svetu moći da ponude vakcinu koja u roku od sedam dana posle ubrizgavanja u organizmu stvara veoma moćna antitela koja pružaju dugoročnu zaštitu.
Japanska farmaceutska kompanija Nobelpharma Co. biće zadužena za sprovođenje prve i druge faze kliničkih ispitivanja ove vakcine do početka 2023. godine.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje
Lekari u Italiji "autotransplantacijom" oka vratili vid slepom čoveku
25.03.2023.•
0
U bolnici u Torinu zahvaljujući specifičnoj transplantaciji dela jednog oka na mesto drugog, 83-godišnji muškarac koji je ostao potpuno slep je progledao.
Broj obolelih od tuberkuloze raste iz godine u godinu
24.03.2023.•
1
U Srbiji su prošle godine, prema preliminarnim podacima, rеgistrоvаnе 434 оsоbе оbоlеlе оd tubеrкulоzе, saopštio je Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Ako žudite za ovom hranom, to bi mogao biti rani znak demencije
23.03.2023.•
1
Frontotemporalna demencija obično izgleda drugačije od Alchajmerove bolesti i drugih uzroka demencije.
Koji vitamini ne smeju da se uzimaju zajedno
22.03.2023.•
1
Bilo da svakodnevo uzimate multivitamine kako biste poboljšali svoje opšte zdravlje ili se oslanjate na biljne dodatke kao dopunu ishrani, važno je da budete svesni mogućih interakcija.
Potencijalno smrtonosna gljivična bolest otporna na lekove širi se u bolnicama u SAD
21.03.2023.•
3
Potencijalno smrtonosna gljivična bolest otporna na lekove širi se velikom brzinom u bolnicama širom SAD, upozorili su ove nedelje Centri za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC), prenosi Njujork post.
Može li se vitamin D upiti kroz staklo prozora?
21.03.2023.•
0
Postoje zdravstvene koristi od apsorpcije vitamina D putem sunčeve svetlosti... Ali da li uopšte morate da izađete napolje da biste dobili vitamin D?
Evo zašto je čaša vode i pomorandža idealna kombinacija za početak dana
20.03.2023.•
0
Buđenje, naročito ako nam alarm prekida san, predstavlja šok za naš organizam.
Može li šuga da se dobije preko odeće u buticima?
19.03.2023.•
8
Kako se taj parazit dobija i da li je opasan po zdravlje obolelog i čitave njegove porodice, ponovo su glavna pitanja posle vesti da su se građani zarazili u jednom trgovinskom lancu u Podgorici.
Studija: Muškarci sa rakom prostate mogu da odlože ili izbegnu agresivne tretmane
18.03.2023.•
4
Muškaraci, većina njih, kojima je dijagnostikovan karcinom prostate mogu da odlože ili izbegnu agesivne tretmane, a da ne ugroze svoje šanse za preživljavanje.
Mediteranska hrana značajno smanjuje rizik od srčanih bolesti i demencije
17.03.2023.•
1
Pažljivo pridržavanje mediteranske ishrane može smanjiti rizik od srčanih bolesti i smrti kod žena za gotovo 25 odsto, prema novoj preglednoj analizi 16 istraživanja.
Oboleli od malignih bolesti imaće pravo da zamrznu reproduktivni materijal
17.03.2023.•
0
Iz Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO), saopštili su da je usvojen pravilnik kojim se obolelima od malignih bolesti omogućava da o trošku RFZO-a zamrznu reproduktivni materijal.
U zavodima za javno zdravlje ubuduće savetovanje o ishrani uz uput izabranog lekara
16.03.2023.•
4
Republički fond za zdravstveno osiguranje (RFZO) odobrio je da se i u zavodima za javno zdravlje osiguranicima na osnovu uputa izabranog lekara, ubuduće pruža usluga savetovanja u vezi sa ishranom.
Naučnici izračunali: Ovo doba dana je nastresnije za većinu ljudi
16.03.2023.•
6
Iako svaki deo dana ponekad može da bude stresan, stručnjaci su uspeli da izračunaju koje je doba dana najstresnije za većinu ljudi.
Istraživanje koje pogoduje ljubiteljima kafe: Viši nivo kofeina u krvi smanjuje rizik od dijabetesa
15.03.2023.•
3
Viši nivo kofeina u krvi smanjuje rizik od dijabetesa i gojaznosti pokazalo je najnovije istraživanje koje je obavio tim istraživača sa Instituta karolinska u Švedskoj.
Nove preporuke: Svi odrasli trebalo bi da se testiraju na hepatitis B
15.03.2023.•
1
Nova preporuka američkih Centara za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) kaže da bi sve odrasle osobe trebalo bar jednom u životu da se testiraju na hepatitis B.
Kupci sumnjaju da su dobili šugu u butiku u Podgorici, inspekcija proverava
14.03.2023.•
1
Nakon prijave građana koji sumnjaju da su dobili šugu nakon nošenja gardarobe iz butika u Podgorici, u tu prodavnicu je upućena sanitarna inspekcija.
Žena je devet godina u sebi nosila "kameno" dete
14.03.2023.•
1
Žena koja je devet godina nosila "kamenu" bebu umrla je od komplikacija, prenosi "Dejli mejl".
Naučnici: Sezona alergija počinje ranije i traje duže zbog globalnog zagrevanja
14.03.2023.•
2
Kako se planeta zagreva, sezona alergija počinje ranije i traje duže, i prema izveštaju američke organizacije "Climate Central", u proseku se vegetacijska sezona produžila u SAD do 16 dana.
Rani simptomi povišenog holesterola često se javljaju noću, tvrde lekari
13.03.2023.•
2
Povišeni holesterol predstavlja jedan od najvećih faktora rizika za razvoj bolesti srca i krvnih žila.
"Sedelački" način života povećava šanse za moždani udar čak četiri puta
12.03.2023.•
1
Dok sedimo veliki mišići se opuštaju, pa iz krvi ne uzimaju dovoljno glukoze, a taj višak glukoze stvara niz negativnih posledica u telu, počevši od oštećenja krvnih sudova, pa do vitalnih organa.
Može li u Srbiji da se kupi toplomer sa živom?
12.03.2023.•
10
Iako veliki broj ljudi veruje da je toplomer sa živom najbolji i najprecizniji za merenje telesne temperature, građani Hrvatske i Bosne i Hercegovine ne mogu ga nabaviti.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar