Novosadski informativni portal 021

Sport - Košarka

Košarkašice završile učešće na EP

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu u Češkoj, pošto je danas u osmini finala izgubila od selekcije Letonije sa 70:75 (12:24, 20:10, 19:19, 19:22).

Marjanović i Jokić na Đorđevićevom spisku za EP

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević saopštio je širi spisak igrača za Evropsko prvenstvo na kome se nalaze Boban Marjanović, Nikola Jokić i povređeni Nemanja Bjelica.

FIBA suspendovala Crvenu zvezdu

Na zvaničnom sajtu FIBA objavljen je spisak klubova koji su pod sankcijom i neće biti u mogućnosti da registruju nove igrače, a među njima je i Crvena zvezda

Zvezda osvojila treću uzastopnu titulu prvaka Srbije

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su treću uzastopnu titulu šampiona Srbije, pošto su u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa savladali FMP iz Železnika 87:57 (30:9, 16:15, 29:18, 12:15).

Poraz košarkašica od Grčke na startu EP

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije, branilac titule na prvenstvu Evrope u Češkoj, poražena je na startu turnira od selekcije Grčke 69:60 (19:11, 16:19, 18:21, 16:9).

Jokić u konkurenciji za najbolju asistenciju

Košarkaš Denvera Nikola Jokić nalazi se u užem krugu kandidata za najbolju asistenciju i za igrača koji je najviše napredovao u regularnom delu NBA lige ove sezone.

Nakon pobede nad Bajernom, Zvezda u Top 16

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u Top 16 fazu Evrolige, pošto su večeras u Beogradu pobedili Bajern iz Minhena sa 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11), u 10. kolu Grupe A, poslednjem u prvoj fazi takmičenja.

EP u košarci ponovo u četiri zemlje

Evropsko prvenstvo za košarkaše održaće se 2017. godine u Finskoj, Izraelu, Rumuniji i Turskoj, saopštila je danas Međunarodna košarkaška federacija (Fiba).

Košarkašice Srbije deklasirale Nemice

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedom je počela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, savladavši Nemačku u Beogradu sa 100:57.