Agencija za prostorno planiranje i urbanizam Srbije stavila je na javni uvid nacrt prostornog plana područja posebne namene infrastrukturnog koridora državnog puta "Vožd Karađorđe".
Predsednica Opštine Bački Petrovac Jasna Šproh, iako joj je mandat poslanice u novom sazivu Skupštine Vojvodine potvrđen još 9. februara, i dalje je na čelu ove opštine.
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je optužnicu protiv U. B, osumnjičenog da je u selima Dubona i Malo Orašje ubio devet osoba, kao i protiv njegovog oca R. B.
U Višem sudu u Beogradu na početku ponovljenog suđenja Zoran Marjanović odbio je da ponovo iznese odbranu povodom optužbi da je 2. aprila 2016. godine ubio suprugu Jelenu Marjanović.
V. J. (69), koju je u ponedeljak popodne udario točak otpao sa gradskog autobusa u Beogradu, podlegla je povredama u Urgentnom centru, potvrđeno je za N1 u toj ustanovi.
Fotografije koje su napravili minijaturni dronovi u oštećenom reaktoru nuklearne elektrane u Fukušimi prikazuju izmeštenu kontrolnu opremu i deformisane materijale i dovode u pitanje njeno čišćenje.
U Skupštini Srbije sednica je prekinuta zbog svađe poslanika, koja je pretila da preraste u fizički obračun, jer su izašli iz klupa, pa je moralo da reaguje i obezbeđenje, koje je stalo između njih.
Pre nekoliko godina Vlada Srbije je ukinula i demontirala pruge u ukupnoj dužini od oko 700 kilometara, od čega je više od 430 kilometara bilo položeno po Vojvodini.
Zoran Babić, bivši v.d. direktora "Koridora Srbije" i visoki funkcioner vladajuće Srpske napredne stranke, nakon povlačenja iz politike poseduje više nekretnina nego kad je bio javni funkcioner.
Bivši američki diplomata Ričard Grenel izjavio je da je uništavanje Generalštaba 1999. godine predstavljalo značajan kulturni i arhitektonski gubitak za Grad Beograd.
Poslanici u parlamentu Gambije raspravljali su o tome da li da se ukine zabrana sakaćenja ženskih genitalija, praksa koja je poslednjih godina u porastu u toj većinski muslimanskoj zemlji.