Potpredsednik Narodne stranke Zdravko Ponoš izjavio je da je tragična pogibija vojnika na poligonu na Pešteru "uprljana skandaloznim pokušajem kriznog PR-a Ministarstva odbrane".
Novak Đoković počeo je danas odbranu titule na londonskom Vimbldonu pobedom protiv 253. igrača sveta Britanca Džeka Drejpera posle četiri seta, 4:6, 6:1, 6:2, 6:2.
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je bivši direktor Aerodroma "Nikola Tesla" Velimir Radosavljević bio oslobođen optužbi za zloupotrebu položaja u korist avio-kompanije "Viz er".
U Srbiji je u poslednja 24 sata preminulo osam osoba od posledica korona virusa, pa je ukupan broj žrtava povećan na 7.039, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs.
Grčka vlada će svim mladim Grcima uzrasta od 18 do 25 godina ponuditi novčanu nagradu za prvu dozu vakcine protiv korone, u okviru napora da se poveća stopa vakcinacije uoči letnjih odmora.
Prvi osnovni sud u Beogradu ukinuo je pritvor maseru iz Batajnice Savi K. i njegovoj majci Danijeli koji se sumnjiče za nardilekarstvo, kojim je narušeno zdravlje sedam osoba.
Počela je izgradnja poletno-sletne staze, signalizacije, rulnih staza i pratećih objekata na aerodromu "Rosulje", koji se nalazi na oko dva kilometra od Кruševca.
Inspekcija za zaštitu životne sredine utvrdila je da je na priobalju kod Belegiša ugroženo stanište strogo zaštićenih vrsta, kao i da su izvođeni radovi u području koje je deo ekološke mreže.
Javni beležnici Srbije pozvali su građane da u njihovim kancelarijama blagovremeno obave besplatnu overu dokumenata potrebnih za upis u srednje škole i fakultete.
Predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić izjavio je da je dolaskom u Predsedništvo pokazao da se "agresivnom primitivcu", poput predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ne može suprotstaviti pevušenjem.