U dopisu koji je uputio javnosti, Odbor za standardizaciju srpskog jezika navodi svoje primedbe na promene prema srpskom jeziku koje najavljuje Zakon o rodnoj ravnopravnosti.
Aktuelni kineski zakon o razvodu koji propisuje supružnicima da moraju da sačekaju 30 dana pre formalizacije razvoda, po svemu sudeći destimuliše mlade da sklapaju brak.
Evropska agencija za lekove (EMA) preporučila je produženje vremena skladištenja Fajzer vakcine na normalnoj temperaturi frižidera sa pet na 31 dan, olakšavajući time logističke izazove.
Ministarka za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Gordana Čomić poručila je danas u Skupštini da se život ne može demantovati i da diskriminacija postoji, a da su žene neravnopravne.
Inicijativa žena Srbije zatražila je danas da Ministarstvo finansija uplati novčanu pomoć države svim punoletnim građanima bez obzira da li su se posredstvom portala eUprave prijavili ili ne.
Palestinci u Izraelu, Jerusalimu i na okupiranoj Zapadnoj obali odazvali su se danas pozivu na generalni štrajk u znak protesta zbog sukoba u pojasu Gaze.
Tri odabrana projekta u oblasti javnog zdravlja, obrazovanja i ekologije dobiće ukupno 10 miliona dinara u okviru društveno odgovornog programa kompanije A1 Srbija koji nosi naziv "Svet kakav želiš".
Radnici koji rade na poljoprivrednim imanjima širom Italije, najvećim delom stranci i vrlo često bez legalnog statusa, danas protestuju pred zgradom parlamenta u Rimu, tražeći zaštitu i prava.
Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić izjavio je danas da se izmenama Zakona o srednjem obrazovanju, odlaže za još dve godine uvođenje polaganja tzv. državne mature.
Svetska banka ukazala je da ljudi na Zapadnom Balkanu često udišu vazduh koji je među najzagađenijima na svetu, te da je njegovo zagađenje vodeći faktor ekološkog rizika koji ugrožava zdravlje.
Ikea je danas saopštila da povlači iz prodaje tanjire, činije i šolje "heroisk" ili "talrika" jer se mogu slomiti i potencijalno izazvati opekotine, ukoliko se u njima nalazi vruć sadržaj.
Mi smo identitetski konformisti, slomljeni političko-ekonomskim nevoljama, modom skrivamo identitete, jer se različitost redukuje nasiljem i predrasudama, kaže za 021.rs istoričar mode Stefan Žarić.
Advokat Borivoje Borović izjavio je danas da predsednik Srbije Aleksandar Vučić mora da bude ispitan kao svedok nakon izjave da je kriminalna grupa Veljka Belivuka spremala ćevape od ljudskog mesa.
Carinici su u zajedničkoj akciji sa Upravom kriminalističke policije, u noći između 15. i 16. maja, otkrili slovački brod sa kog je u cisternu na obali crevom pretočeno gotovo tri tone nafte.
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek rekao je da četiri miliona doza vakcine "daje rezultate", ali da pridržavanje epidemijskih mera "nije baš za neku pohvalu".