Projekti

U toku priprema softvera za pojednostavljenje plaćanja poreza

U Srbiji trenutno posluje nešto više od 116. 000 paušalaca, što je gotovo trećina svih privrednih subjekata, a preduzetnici koji plaćaju porez paušalno uglavnom se najviše žale na birokratske prepreke u poslovanju, komplikovane administrativne procedure i način oprezivanja.

U Srbiji svake godine nestane opština veličine Bečeja

U Srbiji je u 2018. godini broj živorođene dece bio 63.975, a umrlo je 101.655 osoba, saopštio je Republički zavod za statistiku i dodao da je od 2009. do 2018. godine broj stanovnika u Srbiji samo na osnovu prirodnog priraštaja smanjen za oko 360.000.

Uhapšena dva lekara u Sarajevu u akciji "Hirurg"

U sklopu akcije kodnog naziva Hirurg, pripadnici MUP KS do sada su slobode lišili dva doktora Opšte bolnice "Prim dr Abdulah Nakaš", potvrdila je Azra Bavčić, portparolka Tužilaštva KS.

Država odustala od dividende Telekoma, male akcionare niko nije pitao

Država Srbija kao vlasnik 58 odsto nacionalnog operatora Telekom i 4.860.000 malih akcionara neće dobiti svoj deo kolača od ostvarenog profita u prošloj godini nakon uspešnog poslovanja, kako tvrde u toj kompaniji, jer je Skupština akcionara potvrdila da se dobit ne deli, pošto će sledeće dve godine "biti godine velikih investicija".

Šteta od poplava u Fijatu u Kragujevcu oko 400.000 evra

Kompaniji Fijat Krajsler automobili Srbija u Kragujevcu naneta je šteta u poslednjem nevremenu od oko 400.000 evra, zbog vode koja se slivala iz obližnjih naselja pošto kišna kanalizacija nije mogla da je primi, rekao je gradonačelnik Kragujevca Radomir Nikolić.