Projekti

Evropska banka: Srbiji potrebne snažnije reforme

Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) smatra da su Srbiji potrebne snažnije reforme, jer se očekuje da će u ovoj godini rast biti usporen na 3,5 odsto, pokazao je najnoviji Izveštaj o tranziciji koji je danas u Beogradu predstavio glavni ekonomista te banke Sergej Guriev.

Rudar poginuo u Resavici

Rudar Mile Škorić (52) poginuo je jutros u rudniku uglja Resavica, javlja Pink.

Od septembra bez skrivenih troškova na sajtovima za rezervaciju smeštaja

Najveći sajtovi za rezervaciju smeštaja, uključujući i "Trivago" i "Buking" moraće da promene način poslovanja, nakon što je na osnovu ispitivanja sprovedenog u Velikoj Britaniji ustanovljeno da su neki od njih obmanjivali korisnike u vezi sa cenama hotelskog smeštaja i rezultata pretrage.

INTERVJU Viktor Ivančić: Živimo u fašistoidnim društvima

Novinar i jedan od osnivača kultnog "Feral Tribune-a" Viktor Ivančić predstavio je u Novom Sadu foto-monografiju "Iza sedam logora", a u intervjuu za 021.rs govori o transformaciji domova kulture u logore, obračunu s prošlošću, o tome da li je ideja pomirbe, čiji je najpoznatiji zagovornik bio Franjo Tuđman, primenjena u Srbiji, te o aktuelnim protestima.

Klinika "Dr Laza Lazarević" otvara i onlajn čet

U okviru nacionalne SOS linije za preveciju samoubistva, koju je otvorila Klinika za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" u narednih deset dana biće u funkciji i onlajn čet, rekla je direktorka ove institucije dr Ivana Stašević Karličić.