Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se nije informisao o navodnim vezama žandarma Nenada Vučkovića sa kriminalcima jer je imao "pametnija posla".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da proporcionalno veličini i broju stanovnika, nijedna zemlja u Evropi ne gradi "ni približno" kilometara auto-puteva kao Srbija.
Policija je uhapsila B. Č. (31) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti i laka telesna povreda.
Direktor Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić izjavio je da društvene mreže za sada neće biti deo sistema javnog obaveštavanja o nestanku maloletnika "Pronađi me".
Vlada Kosova je večeras saopštila da podržava održavanje novih izbora u četiri opštine na severu Kosova, na osnovu administrativnog uputstva, objavila je Gazeta Blic.
Evropski parlament glasaće o Rezoluciji o odnosima Srbije i Kosova i incidentima u selu Banjska na drugoj oktobarskoj sednici u četvrtak, 19. oktobra, u podne, saopštio je Evropski parlament.
Šef Delegacije Evropske unije u Srbiji Emanuele Žiofre izjavio je da od samita u Solunu pitanje proširenja nije bilo važnije nego danas i nije bilo imperativ kakav je danas.
Građani su u velikoj meri svesni pogubnog efekta koje sveprisutno nasilje ima po društvo, kao i nespremnosti države da se izbori s tim problemom, pokazuje Crtino istraživanje.
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana osumnjičenom da je putem Fejsbuka uputio pretnje ambasadoru Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Kristoferu Hilu.
U sudskom procesu građana Velikih Crljena protiv EPS-a zbog zagađenja iz termoelektrane već dve i po godine nema pomaka, zbog čega je podnet prigovor zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku.