Osnovno tužilaštvo u Peći, odredilo je jednomesečni pritvor za tri medicinske sestre koje napale stariju ženu u Staračkom domu "Orenda", piše Kljan Kosova.
Srbija je jedna od 30-tak zemalja u kojima funkcionišu prekogranične policijske servisne stanice Kine, to u svom novom izveštaju piše organizacija Sejfgard defenders.
U poslednja 24 sata preminulo je još pet osoba od posledica koronavirusa u Srbiji, pa je ukupan broj žrtava 17.261, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas prilikom obilaska vojne vežbe na Pasuljanskim livadama da su "NATO Skajlark dronovi juče ceo dan obigravali na Brnjaku i Jarinju".
Preduzeće "Beogradske elektrane" uplatilo je tokom 2020. i 2021. godine više od pola miliona evra (59 miliona dinara) donacija sportskim klubovima, nevladinim organizacijama i privatnim firmama.
Predsednik Srpske liste Goran Rakić rekao je danas da je za subotu zakazao hitan sastanak svih predstavnika kosovskih institucija na severu Kosova i Metohije (KiM).
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici predlog rebalansa budžeta za ovu godinu, kojim su predviđeni ukupni prihodi i primanja u iznosu od 1.709,5 milijardi dinara.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će se u subotu, nedelju, ili u ponedeljak obratiti građanima Srbije i upoznati ih, kako je naveo, "sa pritiscima i licemerjem sa kojima se suočava".
Zemljotres jačine 2,3 stepena Rihterove skale potresao je u 12 časova i 28 minuta Kraljevo, navodi se na sajtu Republičkog seizmološkog zavoda Srbije (RSZ).
Susreti zvaničnika Srbije i visokih vojnih predstavnika Zapada i NATO u poslednja dva meseca su intenzivirani a najavljena je i zajednička obuka sa vojskama SAD, Rumunije, Grčke i Slovenije.
Od početka novembra sve ekipe Zimske službe "Puteva Srbije" su u stanju pripravnosti. Pad temperature očekuje nas za vikend a u trećoj dekadi novembra i sneg.