Većina Francuza se od uvođenja izolacije 17. marta ugojila u proseku dva i po kilograma zbog izostanka fizičke aktivnosti i grickanja između obroka, pokazuje istraživanje Ifopa.
Mere socijalne distance i ograničenog kretanja ostavile su traga na psihičko zdravlje svih, pa i zdravih osoba, kaže specijalista kliničke psihologije Klinike za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Srbije, psihoterapeut Vesna Kostić.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) upozorava da je potrebno ispitati delovanje i nuspojave lekovitih biljaka, poput slatkog pelina (Artemisia annua), koji se odnedavno reklamira kao potencijalni lek za COVID-19.
Jak imuni sistem izuzetno je bitan u borbi protiv korona virusa, a značajnu ulogu u njegovom jačanju mogu da imaju dodaci ishrani koji sadrže takozvane adaptogene biljke, kao i oni koji sadrže stabilizovani kiseonik.
Dok zemlje širom sveta trpe posledice restriktivnih mera uvedenih zbog pandemije korona virusa, mnogi zvaničnici podstiču očekivanja javnosti da će biti razvijena vakcina protiv COVID-19 - ali, šta ako se to nikada ne dogodi?
Međunarodna agencija za energetiku (IEA) izvestila je kako se za 2020. očekuje rekordan pad emisije ugljen-dioksida u vazduhu zbog karantina koju su mnoge države uvele u borbi protiv pandemije virusa korona.
Farmaceutske kompanije ispituju više od 140 supstanci u trci za nalaženje lekova za COVID-19, bolest koju prouzrokuje novi koronavirus, objavila je glavna organizacija te industrije.
Virus korona može da ošteti ljudski mozak, a promene u osećaju mirisa tokom rane faze infekcije mogu ukazivati na oštećenje centralnog nervnog sistema, navodi se u preporukama ruskog Ministarstva zdravlja, koje su danas objavljene.
Osećaj hladnoće, učestala drhtavica uz osećaj hladnoće, bolovi u mišićima, glavobolja, bol u grlu i gubitak čula ukusa ili mirisa, predstavljaju šest novih potencijalnih simptoma korona virusa koje navode stručnjaci američkih centara za kontrolu i prevenciju bolesti.
Francuski naučnici pripremaju se da pokrenu ispitivanje na ljudima kako bi testirali pretpostavku da nikotin može da pomogne telu u borbi sa virusom korona.
Italijanski i britanski medicinski eksperti istražuju moguću vezu pandemije virusa korona i skupa (klastera) ozbiljne zapaljenske bolesti među decom koja stižu u bolnicu sa visokom temperaturom i otečenim arterijama, prenosi Rojters.
Prema novoj studiji iz Francuske i ranijim studijama iz Italije, pušači bi mogli da budu bolje zaštićeni od korone jer nikotin navodno sprečava vezivanje virusa za receptore.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je danas da još uvek nema dokaza da ljudi koji su preležali Kovid-19 i razvili antitela ne mogu ponovo da se razbole, izvestio je Rojters.
Nošenje maske za lice, fabrički proizvedene ili iz kućne radinosti, sad je preporučeno ili obavezno u mnogim zemljama zbog usporavanja širenja novog virusa korona, ali lekari upozoravaju da u slučaju dece treba pristupiti sa oprezom.
Svetska zdravstvena organizacija, u saradnji sa brojnim zdravstvenim organizacijama, vladama i fondacijama, pokrenuće 4. maja globalnu inicijativu za pronalaženje vakcine i lekova za borbu protiv pandemije virusa korona.