Zakon na usvajanje čeka od 2008.

Novi saziv republičkog parlamenta, koji mora biti konstituisan najkasnije do 9. juna, sačekaće 66 predloženih zakona koje je u skupštinsku proceduru uputila Vlada Srbije.

Novi saziv republičkog parlamenta, koji mora biti konstituisan najkasnije do 9. juna, sačekaće 66 predloženih zakona koje je u skupštinsku proceduru uputila Vlada Srbije.

Još aktuelni kabinet Mirka Cvetkovića je od raspisivanja izbora, 13. marta, u skupštinsku proceduru poslao 14 predloga zakona, od kojih se devet odnosi na potvrđivanje raznih međudržavnih sporazuma. U proceduru su poslati zakonski predlozi o posebnim merama za sprečavanje krivičnih dela protiv polne slobode prema maloletnim licima, o službenicima u jedinicama lokalne samouprave, o otpisu kamate na dospele obaveze po osnovu poreza i doprinosa za obavezno socijalno osiguranje. U proceduri čekaju i predlozi zakona o zaključivanju i izvršenju međunarodnih ugovora i izmene Zakona o porezu na dohodak građana.

Od ranije su u proceduri zakonski predlozi o opštem upravnom postupku, kao i izmene zakona o stanovanju, o zapošljavanju i osiguranju za slučaj nezaposlenosti, kao i o učeničkom i studentskom standardu. Novom sazivu parlamenta ostaju "u nasleđe" i zakonski predlozi o detektivskoj delatnosti, o privatnom obezbeđenju, o upravljanju migracijama, o Razvojnoj banci, o pretvaranju dospelih, a neizmirenih obaveza prema korisnicima vojnih penzija u javni dug Srbije i izmene Zakona o zaštitniku građana.

U proceduri su i 32 zakonska predloga koje su uputili poslanici, poslaničke grupe, birači. Najduži "staž" u skupštinskoj proceduri ima predloženi zakon o završnom računu republičkog budžeta za 2007. godinu, koji na usvajanje čeka još od 2008. godine.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija