Studenti Srđan Đurić i Mladen Cvetić preuzeli su odgovornost za razbijanje prozora na prostorijama Srpske napredne stranke na Novoj Detelinari. U snimku objašnjavaju zašto su razbili staklo.
Foto: 021.rs
Portal 021.rs objavljuje video koji je poslat redakciji, a u kojem se vide dva studenta kako razbijaju prozor na prostorijama vladajuće stranke. Oni su u kameru ispričali zbog čega su to uradili, nakon čega su se prijavili u policijsku ispostavu "Stari grad".
U video zapisu koji su napravili, a koji je potom i izmontiran, navode da su staklo razbili iz revolta.
"Mi smo došli do policijske stanice 'Stari grad' kako bismo se prijavili, jer smo oko dva sata na Detelinari razbili izlog na prostorijama SNS-a. Idemo da se prijavimo, jer mi nismo nasilnici, mi smo samo građani koji su na ovaj način iskazali svoj bunt. Mi osećamo moralnu odgovornost da se prijavimo, jer mi nismo oni koji krše zakon, a ako ga i kršimo, mi ćemo naše sankcije snositi", kazao je Đurić.
Oni su se snimili na Bulevaru oslobođenja, nedaleko od stanice policije u koju su se predali. Prema rečima Cvetića, želeli su da iskažu negodovanje zbog situacije u društvu, tako što su hteli da naprave "neku radikalniju akciju koji bi 80 posto ljudi uradilo" da je u njihovoj prilici "i da je imalo nadahnuće" koje su oni imali sinoć.
"Mi ne želimo da se krijemo. Mislimo da je to što smo uradili jedna društveno korisna stvar. Samim tim što je to nelegalno, imamo odgovornost i savest i idemo da se prijavimo da vidimo šta oni kažu. Poenta je u tome pokazati im da se ne plašiš", dodao je on.
Snimak se završava "zamrznutim" kadrom dvojice mladića u policijskoj stanici.
Srpska napredna stranke je prethodno saopštila da je sinoć, oko dva sata, razbijeno staklo na prostorijama Mesnog odbora na Novoj Detelinari, a da su dvojica osumnjičenih za vandalizam privedeni brzom intervencijom policije. Vladajuća stranka je osudila napad na prostorije, poručivši da ih "ni ovaj, kao ni mnogi prethodni incidenti neće sprečiti u borbi za bolji i lepši Novi Sad".
"Svesni smo da će, kako se bliže aprilski izbori, ovakvih primitivnih izliva besa zbog gotovo nikakve podrške u narodu protivnika sadašnje vlasti, biti sve više. Organizatori i počinioci ovakvih dela trebalo bi da znaju da je prošlo vreme kada se vandalizmom dolazilo na vlast u Srbiji. Uostalom, građani se dobro sećaju da se ulični prevrat poslednji put završio krađom umetničkih dela i paljenjem Skupštine, pljačkaškim privatizacijama, tajkunizacijom i kriminalizacijom Srbije", zaključili su u SNS.
Policija je saopštila da su prekršajnom sudiji priveli dva lica iz Šapca i Despotovca, zbog sumnje da su učinili prekršaj "nepristojno, drsko i bezobzirno ponašanje" iz člana 8. Zakona o javnom redu i miru.
Policija navodi i da je nadležni javni tužilac kvalifikovao ovaj događaj kao krivično delo "uništenje i oštećenje tuđe stvari" koje se goni po privatnoj tužbi.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Poslednji dan ove godine biće hladan kao i ostatak nedelje, ali imate mnogo opcija gde se možete ugrejati - i na dnevnim događajima, ali i na noćnim žurkama.
Besplatne edukativne radionice Škole za psihomotorni razvoja beba od rođenja do prve godine života, koju organizuje Dom zdravlja Novi Sad, biće organizovane i u januaru 2026.
Na kraju svake godine, sabiraju se rezultati. Za Balet Srpskog narodnog pozorišta, bila je ovo dinamična i uspešna, a po brojevima – i rekordna godina.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu izjavilo je žalbu Apelacionom sudu u Novom Sadu protiv rešenja Višeg suda u Novom Sadu, kojom je odlučeno da nema mesta optužbi protiv okrivljenih u slučaju nadstrešnica.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin i državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek potpisali su Ugovor o dodeli pomoći Grada Novog Sada Budžetskom fondu za lečenje oboljenja dece u inostranstvu.
Danilo Vuksanović je novosadski grafičar, slikar i pomoćnik upravnika Galerije Matice srpske. U svom radu Vuksanović spaja različite gradove i različite predele.
Komentari 189
ab
Dejo
nebesky
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar